Amazon Go, perakende mağazacılıkta yeni bir çığır açıyor

Amazon Go, perakende mağazacılıkta yeni bir çığır açıyor

Amazon mağazaları hakkındaki söylentiler doğruymuş gibi görünüyor. Online alışveriş devi Amazon Go bugün fiziksel perakende satış mağazasını açtı. Mağaza tamamen bilgisayar kontrollü bir dizi sensör ve algoritmayla yönetiliyor, Mağazaya girişte mobil cihazınızdaki Amazon Go uygulamasını açıp cihaza okutuyorsunuz, çantalarınızı doldurup ve hiç bir ödeme kasasına uğramadan kapıdan çıkıp gidiyorsunuz. Amazon, buna “Just Out Walk out Shopping” deneyimi diyor. Amazon Seattle’da büyük bir mağazaya açmak için çalışıyor, bu mağaza diğer lokasyonlarda açacağı perakende mağazalar için bir model olacak.

Şimdilik, Amazon Go mağazası sadece şirket çalışanlarına açık, genele açık hale geldiğinde üye olabileceksiniz.

Teknoloji gerçekten inanılmaz kolay ve cesurca. Sadece mobil telefonunuzu okutup mağazaya giriyorsunuz ve bir ürünü raftan alıp çantanıza koyduğunuzda hesabınıza ekleniyor, tekrar geri yerine koyunca hesabınızdan siliniyor. Tabi bu birçok soruyu beraberinde getiriyor. Tamamen bilgisayar kontrolünde olan mağazada iade işlemleri nasıl olacak? Veya Amazon Go hesabı olmayan birisinin mağazaya girmesi nasıl engellenecek?

OKU ►  Mars keşif aracının indirildiği bölge potansiyel bir yaşam merkezi olduğu düşünülüyor
OKU ►  Artık telefon tamirciniz iPhone ekranınızı değiştirebilecek

Diğer taraftan korkular, böyle bir fiziksel perakende mağaza konseptinin büyüyüp genele yayılması halinde perakende işinde çalışanlar için bir yıkım olabilir.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox