2020’de vizyona girecek olan Avatar 2’nin çekimleri başlıyor

Avatar 2’nin çekimleri başlıyor

James Cameron’ın yönetmenliğini üstlendiği 2009 yapımı Avatar filmi, vizyona girdiği günden itibaren büyük hayran kitlesine ulaşmış ve gişe rekoru kırmıştır. Avatar’da işlenen konuya kısaca değinmek istiyorum. Bir hırsızlık durumundan dolayı ağabeyi ölen yarı felçli Jake Sully, Pandora ismindeki uzak bir gezegende misyonunun lideri olmaya karar veriyor. Bu yerde Na’vi isminde giderek nesli tükenmekte olan bir halk yaşamaktadır. Jake, kendilerine özgü bir lisanları, dünya görüşleri ve yaşam biçimleri olan halkın içerisine karıştığında doğa ile de bütünleşiyor. Askeri bir şirket, söz konusu yeri ve oradaki kaynakları incelemek üzere Avatar isminde bir program oluşturuyor. Bu program, insanları kısmen de Na’vi haline dönüştürüp misyon amaçlı olarak Pandora’ya gönderiyor.

Avatar 2’nin çekimleri başlıyor

Bu sistemdeki gönüllü Botanist Dr. Grace Augustine ve Jake Sully için başka bir yaşam var olmaya başlıyor. Sully, Pandora’ya geçtiği anda felçli bedeni değişim gösterip işlevsel hale geliyor. Olay örgüsü bu şekilde olan Avatar, herkesi kendine hayran bırakmayı başarabilmişti. Şimdi ise, Avatar’ın devam halkası Avatar 2 için çekimlere başlanmış durumda. Çekimler 25 Eylül’de başlıyor. Na’vi’nin halkının köklerine inecek olan Avatar 2’nin kadrosuna son olarak Game of Thrones’ta Talisa Meagyr karakterini canlandıran Oona Chaplin’in katıldığı öğrenildi.

OKU ►  Facebook, Apple ve diğer büyüklerden kadın çalışanlara ilginç teklif
OKU ►  Instagram'da yapılan 'bitkisel' ilaç satışları için önemli uyarı

Tam dört yeni Avatar filmi çekmeyi planladıklarını söyleyen yönetmen James Cameron, devam filmlerinin sırasıyla 18 Aralık 2020, 17 Aralık 2021, 20 Aralık 2024 ve 19 Aralık 2025 tarihlerinde vizyona gireceğini duyurdu. Ayrıca, seyircinin Avatar’I 3D formatında gözlük kullanmadan izleyebileceğini de belirtti.

Avatar 2’nin çekimleri başlıyor

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox