3D Touch nedir? Ne işe yarar?

iPhone 6s ile tanıtılan 3D touch Apple’ın en önem verdiği özelliklerin başında geliyor.

3D Touch Apple’ın en önem verdiği özelliklerin başında geliyor. Bu özellik ekrana ne kadar bastırdığımızı anlayabilen bir teknoloji. Ekrana bastırmanın da ötesinde olan bu teknoloji iki farklı kademede ne kadar bastırabildiğimizi anlayabiliyor ve bu sayede bize yeni özellikler sunabiliyor. iPhone ekranına biraz bastırdığımızda  ‘peek’ biraz daha bastırdığımızda Apple’ın ‘pop’ adı verdiği özelliği kullanabiliyoruz. Peek ile bir resim veya içeriğe göz atabiliyor, pop ile bu içeriğin tamamını görüntüleyebiliyoruz.

3D Touch Apple’ın en önem verdiği özelliklerin başında geliyor.

Apple bu özelliği ana ekrandaki ikonlara da eklemiş. Yani bir uygulamanın üzerine bastırarak kısa yollara erişebiliyoruz. Örneğin Facebook uygulamasının simgesine kuvvetli basarak direk olarak durum güncellemesi yapabiliyor veya e-posta uygulamasında e-postalara sert dokunarak postalarınıza hızla göz atabiliyorsunuz kamera ikonuna bastırarak hızlıca selfi moduna geçebiliyor veya telefon ikonuna bastırdıktan sonra hızlı aramadaki ilk üç kişiden birini seçebiliyoruz. Yanı sıra mesaj yazarken imleç de kayma kolaylığı gibi pratik özelliklerde mevcut.

OKU ►  Not alma uygulaması Evernote, bazı mobil platformlardan çekilme kararı aldı

3D Touch Apple’ın en önem verdiği özelliklerin başında geliyor.

Bu teknoloji ile telefonları kullanmak daha güzel ve daha pratik bir hal alıyor. Bir kötü haber iPhone 6s öncesi telefonlar için 3D touch özelliği maalesef kullanılamıyor.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox