Apple, arttırılmış gerçeklik gözlükleri test ettiğini bildirdi.

Date:

Apple, arttırılmış gerçeklik gözlükleri test ettiğini bildirdi. (AR) Augmented reality glasses nedir ?

Türkce karşılığı arttırılmış gerçeklik gözlükleri olarak anlaşılan bu teknoloji bir çok alanda kullanılabilecek. Apple, arttırılmış gerçeklik gözlükleri test ettiğini bildirdi.

Arttırılmış gerçeklik gözlükleri nedir?
Bir çok sektörde kullanılabilecek olan AR teknolojisi pazarlamadan inşaata yemek siparişinden tanıtım, sunum ve reklam sektörüne kısacası internetin, bilgisayar ve mobil cihazların olduğu her alanda karşımıza çıkacak.
AR teknolojisinin anlatılmaya başladığı ilk günlerden bugüne yapılan yorum ve ifadelere hergün bir yenisini eklemek gerekiyor.

iglass1

Mesela bir evinize koltuk takımı ve mobilya alacaksınız işte bu noktada firmanız akıllı gözlük teknolojisiyle, henüz satın almadan ürünlerin evinizde nasıl gözüktüğünü size gösterebilecek. Yani cisimleri tanıma teknolojisiyle sanal objeleri gerçek görüntülerin üzerine bindirerek sunum yapabilecekler.

Apple akıllı gözlük konusunda ilerleme kaydettiğini belirten Bloomberg kaynakları,
iPhone’a kablosuz olarak bağlanacaklarını bilgi, görüntü ve diğer verileri doğrudan kullanıcının görüş alanına sunacaklarını belirtiyorlar.

iglas3
Tim Cook’ın  “Müşterileri için harika şeyler geliştirdiklerini ve bu teknolojide herkes için büyük bir ticari fırsatların ve avantajların olacağının özellikle belirtiyor.
Merak edilen konu ise Apple aslında can’t-live-without- yüz yüze bilgisayar teknolojisine tam anlamıyla ne zaman geçeceği.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

2 Comments

  1. Efendim haberlerinizi ilgi ile takip ediyorum, teknolojinin hızına ayak uydurabilmek için sizin gibi konusuna hakim ve bilgili insanların sayısının artmasını ümid ediyorum. Yeni yazı ve haberlerinizde buluşmak dileğiyle kaleminize kuvvet:-)

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...