Apple, arttırılmış gerçeklik gözlükleri test ettiğini bildirdi.

Apple, arttırılmış gerçeklik gözlükleri test ettiğini bildirdi. (AR) Augmented reality glasses nedir ?

Türkce karşılığı arttırılmış gerçeklik gözlükleri olarak anlaşılan bu teknoloji bir çok alanda kullanılabilecek. Apple, arttırılmış gerçeklik gözlükleri test ettiğini bildirdi.

Arttırılmış gerçeklik gözlükleri nedir?
Bir çok sektörde kullanılabilecek olan AR teknolojisi pazarlamadan inşaata yemek siparişinden tanıtım, sunum ve reklam sektörüne kısacası internetin, bilgisayar ve mobil cihazların olduğu her alanda karşımıza çıkacak.
AR teknolojisinin anlatılmaya başladığı ilk günlerden bugüne yapılan yorum ve ifadelere hergün bir yenisini eklemek gerekiyor.

iglass1

Mesela bir evinize koltuk takımı ve mobilya alacaksınız işte bu noktada firmanız akıllı gözlük teknolojisiyle, henüz satın almadan ürünlerin evinizde nasıl gözüktüğünü size gösterebilecek. Yani cisimleri tanıma teknolojisiyle sanal objeleri gerçek görüntülerin üzerine bindirerek sunum yapabilecekler.

Apple akıllı gözlük konusunda ilerleme kaydettiğini belirten Bloomberg kaynakları,
iPhone’a kablosuz olarak bağlanacaklarını bilgi, görüntü ve diğer verileri doğrudan kullanıcının görüş alanına sunacaklarını belirtiyorlar.

OKU ►  Çinli telefon üreticisi Oppo’nun, yeni telefonu R11 tanıtıma çıkmaya hazırlanıyor

iglas3
Tim Cook’ın  “Müşterileri için harika şeyler geliştirdiklerini ve bu teknolojide herkes için büyük bir ticari fırsatların ve avantajların olacağının özellikle belirtiyor.
Merak edilen konu ise Apple aslında can’t-live-without- yüz yüze bilgisayar teknolojisine tam anlamıyla ne zaman geçeceği.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

2 Comments

  1. Efendim haberlerinizi ilgi ile takip ediyorum, teknolojinin hızına ayak uydurabilmek için sizin gibi konusuna hakim ve bilgili insanların sayısının artmasını ümid ediyorum. Yeni yazı ve haberlerinizde buluşmak dileğiyle kaleminize kuvvet:-)

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox