ABD’li spor kanalı ESPN, FIFA’nın eSpor turnuvalarını yayınlayacak

EA ile anlaşan kanal eSpor’lara karşı olan bakış açısını değiştirdi

ESPN eSpor yayınlarını her geçen gün artırmaya devam ediyor. ABD’li spor kanalı oyun geliştiricisi EA ile anlaşarak FIFA turnuvalarını yayınlayacağını açıkladı.

Sevilen futbol oyunu FIFA’nın ESPN, ESPN2, ESPN Deportes ve internet üzerinden yayın yapan ESPN3 üzerinden yayınlanacağı ifade edildi. ESPN geçtiğimiz yıl eSpor turnuvalarını yayınlamaya başlamıştı. Bundan kısa süre önce kanalın başkanı John Skipper’ın eSpor’ların “gerçek spor” olmadığını iddia ettiğini düşünürsek ESPN’in bu konuya bakış açısının hayli değiştiğini söyleyebilir.

EA’ye gelecek olursak, eSpor turnuvalarını TV ekranlarından yayınlayarak sevilen oyun serisi FIFA’yı daha da popüler hale getirmeyi planlıyor. Özelliklede FIFA’nın sevilen oyun modu Ultimate Team için bu durum geçerli.

İşin ilginç yanı ise ESPN, ilk FIFA yayınını ABD’nin en popüler spor etkinliği olan Super Bowl ile neredeyse aynı zamanda yapacak olması.

OKU ►  Resident Evil 7; daha korkunç ve daha vahşi

The Ultimate Team Şampiyonası canlı yayınlanmayacak çünkü turnuva Paris’te düzenleniyor ve ABD ile saat uyuşmazlığı var.

Turnuvayı takip etmek isteyenler buradan EA’ın programına ulaşabilir.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox