Adidas Parley işbirliği ile okyanus atıklarından koşu ayakkabısı

Hammadde okyanus atıkları

Adidas yarınki ‘Dünya Günü’ kutlamalarının şerefine Parley ile yapılan işbirliğinin diğer bir örneğini duyurdu. Parley, okyanusları kirlenmekten korumaya odaklanan bir topluluk. Bu işbirliği firmanın en kaliteli üç koşu ayakkabısı modellerini içeriyor: Orijinal Ultra Boost, Ultra Boost Uncaged ve Ultra Boost X.

UltraBoost-OceanPlastic

Hepsinin üst bölümü büyük oranda (%95 oranında) deniz plastik atıklarından yapılan ‘Primeknit’ yapımından oluşuyor. Adidas her bir ayakkabı için 11 plastik şişe kullanıldığını ve bu işlemin aynı zamanda firmanın sürdürülebilirlik adına kendini adamış olduğunun bir göstergesi olduğunu da söylüyor.  Netice itibariyle Adidas, 2017 yılı sonuna kadar bu şekilde yapılmış en az bir milyon çift daha üretmeyi planlıyor.

UltraBoost-OceanPlastic

Ek olarak spor giyim devi aynı zamanda Major League Soccer ile de Parley Ocean Plastic’ten yapılma takım formaları için bir araya geldiklerini duyurdu. Fakat maalesef bunların satışı halka açık olarak yapılmayacak. Yeni UltraBoost tasarımları olarak bu ürünlerin Adidas mağazalarına ve sitesine her biri 200$’dan olmak üzere 10 Mayıs’tan itibaren satışa çıkarılmaları bekleniyor.

OKU ►  Kuzey Buz Denizi'ndeki artan asidite korkutuyor

Adidas jerseys made with ocean plastic

UltraBoost-OceanPlastic1

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here