Akıllı Robot size kahve ikram ederken satranç oynuyor

Akıllı Robot size kahve ısmarlayıp satranç oyununda terletiyor

Tayvan Endüstriyel Teknoloji Araştırma Enstitüsü tarafından geliştirilen bu robot, 8 Ocak 2017’de Nevada Las Vegas’taki Tüketici Elektroniği Fuarı’nda satranç oynuyor

Robot, geliştiricilerin “akıllı görme sistemi” olarak tanımladığı şeyleri taşıyor. Kahve koyabiliyor ve satranç taşlarını rakibe karşı bir tahtaya taşıyabilir. Görme sistemi, nesneleri ve yerlerini diğer robotlardan daha hassas bir şekilde tanıyabiliyor.

Tayvan mühendisleri tarafından geliştirilen bu robot, kahve koyup satranç taşlarını bir tahtaya rakibe karşı hareket ettirebiliyor.

Robot geçen hafta Las Vegas’taki Tüketici Elektroniği Fuarı‘nda rakiplerine meydan okuyordu.

Geliştiricilerin, çevreyi görebilecekleri ve muadillerinden daha fazla hassasiyetle hareket edebileceklerini katınlamaya çalıştıkları “akıllı görme sistemi” diye adlandırdıkları yeni teknolojiyi sergiliyorlardı.

Bu gelişmiş görme ile robot, servis ve imalat için çeşitli görevleri yerine getirebilir ve yapay zeka ile iş öğrenebilir.

Satranç oynamak, robotun görsel keskinliğini sergileyen bir işlevdir. Farklı satranç taşlarını ayırt edebilme yeteneği ve nesneleri kavrama ile hareket etme becerisi bunun kanıtı.

OKU ►  Robotlar yeni çipleriyle daha hızlı ve daha az sakar

CES 2017’den gelen en yeni haberleri takip etmek için buraya tıklayın.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox