Almanya Başbakanı Angela Merkel, Gamescom 2017 fuarının açılışını yapacak

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Gamescom’un 2017 açılışını yapıyor

Almanya, her sene Köln’de gerçekleşen Gamescom’un açılışında bu sene tarihe imza atacak. Oyun dünyasında 2017 yılında oldukça büyük ve önemli adımlar atıldı. Buna, E3 2017 etkinliğinde yeni çıkan ya da eski oyunların tanıtılan yeni versiyonları da eklenince, oyun sektörü büyük bir gelişim gösterdi. Bunda, Sony’nin etkisi de yadsınamaz. 2017 E3’ün ziyaretçi rekoru kırması da Gamescom’u harekete geçirdi. Gamescom’un açılışını bu sene Angela Merkel yapacak.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Gamescom’un 2017 açılışını yapıyor

22-26 Ağustos tarihleri arasında Almanya’nın Köln kentinde gerçekleşecek olan Gamescom için harekete geçen Gamescom yetkilileri, bu sene politik bir hamle yaparak, Gamescom’u Almanya Başbakanı Angela Merkel’e açtıracak. Gamescom etkinliğinin önemli isimlerinden biri olan Felix Falk, konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Gamescom oyun dünyasının en büyük etkinliklerinden biri. Geçtiğimiz yıl bu fuarı 97 ülkeden 345.000’i aşkın oyun sever ziyaret etmişti. Bu sene gerçekleşecek olan Gamescom’u Almanya Başbakanı Angele Merkel’in açacak olması, fuarın saygınlığını daha da arttıracaktır” dedi.

OKU ►  Sizce dünyanın en iyi oyunu hangisi?

2009’dan beri Almanya’da gerçekleşen etkinliğe ilk kez adım atacak Merkel’in, Nisan ayında gerçekleşen seçimde, 18-21 yaşları arasında ilk kez oy veren kitleden %50’ye yakın bir oy aldığını da belirtmek gerekir. Angela Merkel gibi önemli bir siyasi figürün, Gamescom gibi oyun fuarına katılımı oldukça önemli.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox