Facebook, kreatörlerine özel topluluk sekmesi açıyor

Date:

Facebook’un en son uygulaması sadece video kreatörleri için tasarlandı

Facebook, kreatör topluluğunu mutlu edebilmek için, sadece onlara özel tamamen yeni bir uygulama planladığını açıkladı. Ancak bu yalnızca doğrulanmış hesaplar için. Esas olarak, yalnızca gazetecilere, ünlülere ve diğer çevrimiçi etkileşim sahiplerine ait doğrulanmış hesaplar için kullanılabilen bir uygulamadır. Facebook Mentions, onu kullanmaya layık görülen aynı yayıncı kişiler için yapılmış bir video oluşturma uygulamasıdır. Facebook’un en son uygulaması sadece video kreatörleri için tasarlandı.

Facebook'un en son uygulaması sadece video kreatörleri için tasarlandı

Mentions gibi, yeni video oluşturma uygulamasının Facebook Live’a erişim özelliğine ek olarak, videolara özel tanıtımlar ve çıkışlar, özel çıkartmalar, çerçeveler ve daha fazlasını içeren araçlarla yeni bir “yaratıcı kit” e sahip olduğu söyleniyor. Uygulama ünlülere yönelik olduğundan, bu kişilerin Facebook, Instagram ve Messenger’da hayranları ve takipçileriyle etkileşimde bulunabileceği bir topluluk sekmesi de olacak.

[irp posts=”19702″ name=”WhatsApp bazı ülkelerde en iyi haber kaynağı haline geliyor”]

Video oluşturma uygulaması, dünyanın dört bir yanından video yaratıcılarının gösterilerimlarini tanıtmanın yanı sıra hayran kitlesiyle buluşarak yeni fikirler edinmek için toplandıkları VidCon’da ilan edildi. Ayrıca, daha fazla kreatörü Facebook’a çekmek için diğer video platformlarının ürünlerini sergilemesine de bir fırsat oluşturuyor. Örneğin, Periscope bu hafta Süper Kalpler programını açıkladı. Instagram ise ana sayfasında bulunan hikayemde yayınlanan canlı videoların 24 saat sonra tekrar oynatılmasını sağladı. YouTube, YouTube Red’in yaklaşık 250 milyon görüntüleme ve yakında çıkacak şovlarının sağlıklı bir listesine ulaşmasıyla birlikte çevrimiçi video hedefini önüne koydu. Önümüzdeki günlerde diğer video destekli platformlar gibi hedefini gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceği merak konusu.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...