Amazon’un ses asistanı Alexa

Ses izi sistemi 

Amazon’un ses asistanı Alexa ’nın sahip olduğu bir çok özellikler arasında yer alan ses asistanının en büyük açmazı, konuşanın kim olduğunu ayırd edememesi.

Time dergisinin yeni bir haberine göre online satış devi bunu gerçekleştirmek için çalışıyor.

Amazon’un içindeki Time kaynaklarının açıkladıklarına göre bu özellik her konuşmacının kim olduğunu doğrulamak için ‘ses izi’ kullanacak ve öncelikli hesap sahipleri özel komutlar için Alexa’yı ‘ses izi’ özelliğini zorunlu kılmaya ayarlayabilecekler. Yani, kredi kartı ile hesaba bağlı olan kişi, satın alım işlemleri için kendi seslerini zorunlu kılacak olan ‘Echo’ kaydını yapabilecekler.

OKU ►  ‘Oskar’ ödül töreninde en iyi film için yanlış anons yapıldı

Söylendiğine göre 2015 yılından bu yana geliştirilmekte olan Voice ID (Ses Kimliği) özelliği, aynı zamanda Alexa’dan kaynaklanan bazı sorunları ve kazara gelen alışveriş gönderilerini azaltmaya yardımcı olabilecek. Echo speaker’ları şu an için çoklu profil oluşturumunu mümkün kılmakla birlikte, Voice ID özelliği de farklı kullanıcıların hesaplar arasında geçiş yapmak zorunda kalmadan hesaplarına erişim sağlamalarına imkan tanıyacak.

Time’ın kaynakları özelliğin halihazırda tamamlandığını, fakat Echo cihazlarına ne zaman entegre edileceğinin ya da çalışması için yeni bir donanımın gerekip gerekmeyeceğinin henüz net olmadığını söylediler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here