Akıllı Metin Seçimi özelliği neyi kopyalamak istediğinizi biliyor

Akıllı Metin Seçimi

Google geçtiğimiz ay kopyalama yapıştırma işlemini yapmanıza gerek bıraktırmayacak yapay zekaya dayalı bir yöntemin ön gösterimini yapmıştı. Bu özelliğin Chrome’da yaptığınız araştırmalardan çıkarımlar yaparak bunları diğer uygulamalara da aktaracağını belirten kısa bir sunum yapılmıştı. Fakat görünen o ki bu özellik biraz daha geniş kapsamlı.

İlk olarak ‘Akıllı Metin Seçimi’ özelliği, metin bölümlerine uzun süreli basılı tutma gerekliliğini ortadan kaldırıyor. Android O’nun kullandığı cihaz üzerinde makine öğrenimi özelliği ile çift tıklama ile istediğiniz şeyi alabiliyorsunuz. Örneğin adresleri ve telefon numaralarını. Bu aşamada Android telefonla arama yapma ya da seçili olan metin bölümüne dayalı olarak Haritalar üzerinden rota belirleme önerilerinde bulunuyor. Tabii bu cihazı elinizden bırakmadan, o an içerisinde gerçekleşiyor.

Google’ın açık kaynaklı makine öğrenimi araçlarının bir versiyonu olan Tensor Flow Lite, yapay zeka bölümlerini telefonunuzda etkin hale getiriyor. Bu sistem, silikon hızlandırıcılara geçiş yapmak için donanım hızlandırmayı kullanan bir çeşit sinir ağı API’si.  Aynı zamanda Chrome’daki ‘otomatik doldurma’ özelliği de Android’e geliyor. Tarayıcınızdaki otomatik doldurma verilerini kullanarak örneğin Twitter uygulamasına girişte kullanılabiliyor.

OKU ►  Google nerede olduğunuzu bilen AR ve VR yapıyor

Bu ve diğer nöral/’akışkan’ kullanımlar Android O’da bu yıl içerisinde kullanılabilecekler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here