Android’in yeni filtreleri kullanmadığınız uygulamaları kolayca arındırmanızı sağlayacak

Date:

Kolaylaştırılmış sınıflandırma

Uzun zamandır akıllı telefon kullanıyorsunuz ve aslında hiç kullanmadığınız bir düzine uygulama olduğunun farkına vardınız (Örneğin bir kez oynayıp da sonrasında yüz üstü bıraktığınız oyunlar, devredışı kalmış sosyal ağlar, v.b.). Peki uygulama listenizi sayfa sayfa elemek zorunda kalmadan bahar temizliğinizi nasıl gerçekleştirebilirsiniz? Android’de iseniz, artık biraz olsun yardımcı olacak bir şeyler var. Google bir miktar ön denemeden sonra size ‘Uygulamalarım & Oyunlar’ bölümü üzerinde daha fazla kontrol sağlayacak olan ‘Play Store’un güncellenmiş versiyonunu yayımlamaya başladı. Yüklü uygulamalar ve güncellemeler artık ayrı olarak görünüyorlar ve artık yüklü uygulamalar bölümünde harf ya da son güncelleme, büyüklük v.b. kriterler dahilinde  listeleme yapabiliyorsunuz. Eğer asırlardır kullanmadığınız uygulamalar varsa, kısa bir sürede bu uygulamaların üstesinden gelebileceksiniz.

Güncellemeler ise haddizatında daha bir iyi durumda. Daha önce güncellemek/yükseltmek için sayfasına gitmek zorunda kaldığınız her uygulamayı artık sadece bir dokunuşla güncelleyebiliyorsunuz. Eğer zamana sıkışıksanız oldukça yararlı olacak bu özellik sizin için. Aynı zamanda yeni uygulamalara bakmak için uygulamayı yeniden başlatmak zorunda kalmak yerine güncellemeler bölümünü yenileyebiliyorsunuz. Uygulamaları kütüphanenizden hızlıca yüklemek de kolaylaştırılmış. Uygulama listelendirmeleri son derece özlü olduğu için listeyi çok fazla aşağı kaydırmak zorunda kalmayacağınızı söylemiş miydik?

Tabii bu mükemmel bir güncelleme değil. Kütüphane uygulamalarını toplu olarak kolayca yüklemek artık mümkün değil, dolayısı ile eski uygulamalarınızı yeni telefonunuza aktarmak biraz zorlu olacak. Fakat yine de ilk bakışta göründüğü kadarıyla Google günlük kullanımınızda oldukça pratik etkiler yapabilecek bir dizi ufak tefek ‘Play Store’ güncellemeleri yapmış.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...