Anonymous Hacker grubu yine saldırdı

Date:

Anonymous hacker grubu, 6 ay boyunca blacklivesmatter.com’a saldırdı

Anonymous, siteyi beyaz karşıtı ırkçılıkla suçluyor

Anonymous’la bağlantılı olan ve Hayalet Ekip olarak adlandırılan bir grup 1 Mayıs’ta Siyahların Yaşamları Değerlidir (Black Lives Matter) hareketinin internet sitesine saldırıda bulunduğunu duyurdu. Saldırıda “blacklivesmatter.com” sitesi gün boyu hizmet veremedi. Hayalet Ekip, ertesi günü yayımladığı video ile siteyi beyaz karşıtı ırkçılık yapmakla suçladı. Video, dünyada büyük ses getirdi ve manşetleri kapladı. Ama bu site için sadece bir başlangıçtı.

Daha sonraki 6 ay hackerlar belki de yüzlerce kere siteye saldırıda bulundu. Bunlardan birinde bir günde 34 milyon kez siteye bağlanma teşebbüsü oldu. Bu saldırıların kaçının doğrudan Hayalet Ekip tarafından gerçekleştirildiği, kaçının grubun açtığı yolda ilerleyen basit fırsatçılar tarafından yapıldığı belli değil. Deflect, özellikle nisan ve mayıs aylarındaki saldırıların, yurt dışında tek bir hesaptan koordine edildiği için Hayalet Ekip’le bağlantılı olduğuna inanıyor.

Kuruculardan Dmitri Vitaliev’e göre Deflect, 1 Mayıs’tan sonra saldırıları hafifletmede çok başarılı oldu.  Saldırganlar Internet of Things aygıtlarındaki hassas noktalardan faydalanmayı öğrendiği için sonraki saldırılar çok daha güçlüydü.  Sene başında Mirai olarak adlandırılan kötü amaçlı yazılım, bu tür 100 binin üzerinde aygıtı tehlikeye attı. Ardından bazı saldırılar da Amazon, Twitter ve Netflix gibi büyük hizmetlerde aksaklıklara yol açtı.

Blacklivesmatter.com sitesinin şansına, Hayalet Ekip ve takipçileri, hiç Mirai’ye erişemedi ve bu yeni botnet hiç siteye karşı kullanılamadı. Vitaliev, saldırıların ekimden bu yana önemli ölçüde azaldığını açıkladı. O, bunu FBI’ın birkaç yıldır interneti sıkıştıran DDoS saldırılarının büyük bir kısmından sorumlu olan vDOS’u dağıtması ve benzeri çabalara bağlıyor.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...