Anlaşmayla üretilecek OLED ekranlar iPhone 8 için kullanılacak

Anlaşmayla üretilecek OLED ekranlar iPhone 8 için kullanılacak

Korea Herald’ın haberine göre Samsung, Apple’ın yeni nesil telefonlarında kullanılmak üzere 160 milyon OLED ekran üretmek için anlaşma imzaladı.

Üretilecek OLED ekranlar büyük ihtimalle önümüzdeki Sonbaharda piyasaya sürülmesi beklenen iPhone 8’lerde kullanılacak. iPhone 8’in OLED panellere sahip olacağı birçok kaynak tarafından duyurulmuştu. iPhone 8’in 5.2-5.8 inç boyutlarında full ekran dizaynıyla iPhone 7’den model olarak uzaklaşacağı gelen dedikodular arasındaydı. Bununla birlikte OLED ekranında gelmesiyle ekranın köşesiz olacağı haberi de gelmişti.

2016 yılında Apple ile Samsung 100 milyon ünite için anlaşmıştı. Yeni gelen haberlere göre firma Samsung ile olan anlaşmalarını ilerleterek siparişini 160 milyona çıkarttı. OLED ekranların ne zaman üretileceği maalesef gelen haberlerde yer almıyor.

Apple’ın her zamanki gibi yeni telefonunu sonbaharda piyasaya sürmesi bekleniyor. Ama bu sefer getireceği dizayn ve özellik yenilikleriyle beklentileri en yüksek seviyeye çekti.

OKU ►  iPhone 8’e kablosuz şarj gelmesi çok muhtemel

Yeni dizaynın köşesiz ekranlara sahip olacağı ve Touch ID Home tuşunun ekranın içerisine entegre edileceği ifade edilmişti. iPhone 8’in özelliklerinin ne olacağına dair dedikodular hergün gelmeye devam ederken bu haber OLED ekranın geleceğine garantiler nitelikte.

Şu anda Apple OLED ekranları sadece Apple Watch ve MacBook Pro Touch Bar’da kullanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here