iPhone 8’e kablosuz şarj gelmesi çok muhtemel

Date:

Apple’ın katıldığı kablosuz enerji grubu, iPhone 8’in kablosuz şark kullanacağının göstergesi

Apple’ın yeni amiral gemisi telefonu iPhone 8’de kablosuz şarj kullanacağı iddiaları, firmanın endüstri grubu Wireless Power Consortium’a katılmasıyla neredeyse kesinlik kazandı.

Apple, artık kablosuz enerji konusunda kurulan endüstri grubu Wireless Power Consortium’un bir üyesi. Bu durum son zamanlarda çıkan, “iPhone 8 kablosuz şarj olacak” iddialarının gerçek olduğuna dair ciddi bir gösterge oldu.

Her ne kadar daha önceki dedikoduların Apple’ın, kablosuz şarjı kullanıcıyla buluşturmayacağı üzerine olsa da firma bu fikirden vaz geçmiş gibi duruyor.

Bunun en büyük sebebi olarak da Apple’ın rakiplerinin kaplosuz şarj konusunda attıkları adımlar gösterildi. Bu yüzden Apple’ın bu konuyu daha fazla erteleyemeyeceği iddia edildi. IHS Technology’nin yaptığı bir ankete göre kullanıcıların 90% kablosuz şarj cihazlarının yeni nesil cihazlarda bulunmasını istiyor.

Her ne kadar consortium adı “Qi” olan tek tip bir kablosuz şarj sistemi kullanmayı desteklese de, bu durum Apple’ın bu protokolü kullanacağı anlamına gelmiyor.  Apple şuanda zaten Qi kablosuz şarj sistemini Apple Watch için kullanıyor. Ama cihazda kullanılan sistem standart olanından biraz farklı. Bu sayede standart Qi kablosuz şarj aletleriyle cihazı şarj etmek mümkün olmuyor. Öyle görünüyorki bu durum iPhone’da da böyle olacak.

Eğer isterseniz şu anda bile iPhone’unuzu kablosuz şarj edebilirsiniz. Bunu yapmak için piyasada bulunan kablosuz şarj kapaklarını kullanmanız yeterli.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...