Apple yeni iPad'lerin boyutları konusunda karar vermekte zorlanıyor

Apple yeni iPad’lerin boyutları konusunda karar vermekte zorlanıyor

KGI güvenlik analisti Ming-Chi Quo’nun raporuna göre Apple bu sene 3 yeni iPad modelini piyasaya sürecek. Apple yeni iPad’lerin boyutları konusunda karar vermekte zorlanıyor

Raporda bu modellerin 12.9-inch’lik Pro modeli, 10-10.5 inch’lik yüksek kalite modeli ve 9.7 inch’lik düşük fiyatlı modeli olacağı belirtilmiş.

Yeni çıkacak olan 12.9-inch’lik pro modeli zaten mevcut olan iPad Pro’nun ikinci nesli olarak görülüyor. Şu anki iPad Air modeliyle aynı olan 9.7-inch’lik modeli ise bu modelin düşük fiyatlı seçeneği olarak belirtilmiş.

Rapor aynı zamanda, yüksek kalite modeli olarak adlandırılan 3. modelinden de 10 ve 10.5-inch olarak bahsetmiş. Bu da gösteriyor ki Apple boyut konusunda karar vermekte zorlanıyor.

Analist Ming-Chi Quo raporunda, yüksek kaliteli 10.5-inch’lik modele olan ilginin, 2016’da görülen iPad ihracatlarındaki %20’lik düşüşün, %10’a kadar gerileyeceğine yardımcı olacağını belirtmiş.

Yeni iPad’lerin tedarikçileri arasında kazanan Samsung oldu. Samsung LSI 9.7-inch’lik düşük fiyatlı modelin işlemcilerini tedarik edecek.

Apple ile ilgili diğer haberleri görmek için buraya tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here