Samsung elektrikli araç bataryaları ile mesafe derdine son

Sadece 20 dakika hızlı şarj ile 600 kilometre yol gidilebilecek

2020’li yıllara yaklaşırken, otomotiv devleri bizlere birçok elektrikli araç seçeneği sunmaya devam ediyor. Batarya teknolojisindeki gelişmeler ise bu araçların ne denli kabul göreceğini belirleyecek.

Samsung, tüketicilere 2020’li yıllara girerken nelere sahip olabileceğimiz konusunda kısa ve öz bir bilgilendirme yaptı.

Bugün, Koreli şirketler grubunun lityum iyon ve BMW için yenilenebilir parçalar üreten departmanı Samsung SDI, sadece 20 dakikada, hızlı şarj edilerek 600 kilometre yol katedebilen gelecek nesil bataryayı duyurdu.

Bu yüksek hacme sahip batarya 500 kilometre yol gitmek için tasarlandı. Daha iyi bir örnek vermek gerekirse bu yeni nesil ile, Tesla Model S’in şu an tam dolu bataryayla gittiği mesafeden daha fazla yol katediliyor.

Arabaları bir sürü batarya ile doldurup onları ağırlaştırmaktansa Samsung, akıllı telefon gibi hızlı şarj özelliğini getirip tüketicilerin mesafe derdinden kurtularak, şarj için durmadan uzun mesafe gidebilmelerini amaçlıyor.

OKU ►  Maddenin yeni bir hali keşfedildi

Bugün 2017 Kuzey Amerikan Uluslararası Oto Fuarı’nda Samsung SDI’nin tek açıkladığı bu değildi. Şirket aynı zamanda, geliştirilmiş 21700 silindirik bataryayı da tanıttı. Bu batarya büyük bir tüfek kovanı şeklinde olup, geliştirilmiş enerji yoğunluğuna, güce ve performansa sahip.

OKU ►  Dünyanın ilk yapay zekalı aracı görücüye çıkıyor

Büyük elektrikli araç üreticileri 21700 adlı bataryaya odaklanmış durumda. Bu batarya ismini çapının 21mm olması ve uzunluğunda 70mm olmasından alıyor.

Son günlerde Tesla da Gigafactory’nin Panasonic ile birlikte kendine ait lityum-iyon bataryalarını üretmeye başladığını duyurdu.

Samsung ile ilgili diğer haberleri görmek için buraya tıklayın.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox