Samsung elektrikli araç bataryaları ile mesafe derdine son

Date:

Sadece 20 dakika hızlı şarj ile 600 kilometre yol gidilebilecek

2020’li yıllara yaklaşırken, otomotiv devleri bizlere birçok elektrikli araç seçeneği sunmaya devam ediyor. Batarya teknolojisindeki gelişmeler ise bu araçların ne denli kabul göreceğini belirleyecek.

Samsung, tüketicilere 2020’li yıllara girerken nelere sahip olabileceğimiz konusunda kısa ve öz bir bilgilendirme yaptı.

Bugün, Koreli şirketler grubunun lityum iyon ve BMW için yenilenebilir parçalar üreten departmanı Samsung SDI, sadece 20 dakikada, hızlı şarj edilerek 600 kilometre yol katedebilen gelecek nesil bataryayı duyurdu.

Bu yüksek hacme sahip batarya 500 kilometre yol gitmek için tasarlandı. Daha iyi bir örnek vermek gerekirse bu yeni nesil ile, Tesla Model S’in şu an tam dolu bataryayla gittiği mesafeden daha fazla yol katediliyor.

Arabaları bir sürü batarya ile doldurup onları ağırlaştırmaktansa Samsung, akıllı telefon gibi hızlı şarj özelliğini getirip tüketicilerin mesafe derdinden kurtularak, şarj için durmadan uzun mesafe gidebilmelerini amaçlıyor.

Bugün 2017 Kuzey Amerikan Uluslararası Oto Fuarı’nda Samsung SDI’nin tek açıkladığı bu değildi. Şirket aynı zamanda, geliştirilmiş 21700 silindirik bataryayı da tanıttı. Bu batarya büyük bir tüfek kovanı şeklinde olup, geliştirilmiş enerji yoğunluğuna, güce ve performansa sahip.

Büyük elektrikli araç üreticileri 21700 adlı bataryaya odaklanmış durumda. Bu batarya ismini çapının 21mm olması ve uzunluğunda 70mm olmasından alıyor.

Son günlerde Tesla da Gigafactory’nin Panasonic ile birlikte kendine ait lityum-iyon bataryalarını üretmeye başladığını duyurdu.

Samsung ile ilgili diğer haberleri görmek için buraya tıklayın.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...