Apple AirPod’ların piyasaya çıkışı ertelendi

Apple AirPod’larda birkaç teknik sorunla karşılaşıldı

Wall Street Journal geçtiğimiz cuma yayımladığı haberde, Apple AirPod’larda birkaç teknik sorunla karşılaşıldığından ve bu yüzden piyasaya çıkış sürecinin uzayacağından bahsetti. Anlaşılan, Apple’ın kablosuz kulaklıkları yaza kadar hazır olmayacak.

Problem, bluetooth aracılığı ile aldığı sinyallerde bozulma

Bu gecikmenin sebebi ise, yine WSJ’nin haberine göre, Eylül ayında iPhone 7 ile birlikte duyurulan AirPod’ların, Bluetooth aracılığı ile aldığı sinyallerde problemlerle karşılaşılması.

Apple blog yazarı John Gruber, yayımlanan bu habere karşılık olarak, kendi AirPod’unun prototipinin sorunsuz olduğunu ve WSJ’nin yaptığı bu haberde iddia edilen hatanın üretimde olduğunu açıkladı.

Apple daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu açıkladı

Apple, Ekim ayında piyasaya sürülmesi beklenen kulaklıklar için daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu belirten bir açıklama dışında, gecikme için herhangi bir neden göstermedi.

AirPod kulaklıkların üretilmesinin asıl sebebinin, Apple iPhone 7 ve Apple iPhone 7 Plus’daki 3.5 inçlik kulaklık girişinin ortadan kaldırılması olduğunu düşünürsek, bu fısıltılar kutudan çıkan Lightning kulaklıkları yerine, Airpod kullanmayı planlayanları şimdiden kızdırdı.

OKU ►  ASUS’un yeni akıllı telefonu ZenFone 4 Pro’nun özellikleri ortaya çıktı

Görünen o ki, Apple‘ın bu ürününü önümüzdeki yılın ikinci yarısına kadar piyasada göremeyeceğiz.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox