Apple Dünya AIDS Günü’nü bir kez daha destekliyor

Date:

Apple, dört yeni ürün, 20 oyun çeşidi ve daha fazla ürünle AIDS Dünya Günü’nü destekliyor.

Apple, on yıldan bu yana olduğu gibi HIV/AIDS’e karşı mücadeleyi desteklemek için bir kez daha RED kampanyasına katkıda bulunuyor. Firma her yıl mağazalarının logolarını kırmızı renge çevirip, özel üretim (RED) ürünlerini piyasaya sunuyor ve kampanyaya nakit bağışında bulunuyor.

Apple, kampanyaya katılacak müşteriler için indirimli apple uygulamalarının sunulduğu App Store’da 20 adet en popüler oyunun satışa sunulacağını ve bu nedenle de  bu yılın, her zamankinden daha fazla fırsatlar sunduğunu belirtti. Kampanyada elde edilecek olan gelirlerin global fona aktarılacağı da belirtildi. Apple aynı zamanda 4 yeni özel üretim ürünün de (RED) üretim zincirine ekleneceğini duyurdu.

Apple HIV/AIDS’e karşı mücadeleyi desteklemek için RED kampanyasına katkıda bulunuyor

Kampanyaya katılacak 20 oyun; Angry Birds 2, Angry Birds POP!, Best Friends Forever, Boom Beach, Candy Crush Jelly Saga, Clash of Clans, Clash Royale, CSR2, Episode, Farm Heroes Saga, FarmVille: Tropic Escape, FIFA Mobile, Hay Day, MARVEL Contest of Champions, PewDiePie’s Tuber Simulator, Plants vs. Zombies Heroes, SimCity BuildIt, War Dragons and YAHTZEE With Buddies .

Apple’ın RED kampanyasına yaptığı katkılar

Bu yıl eklenen ürünler bir adet iPhone 7 Smart Batarya Kılıfı, İPhone SE kılıfı, Beats Solo 3 Kablosuz Kulağa Takılan Kulaklık ve Pill+ isimli Taşınabilir Hoparlör. Bütün bu ürünler bugünden itibaren tedarik edilebilirler.

400’den fazla Apple Mağazası kırmızı logo ya da çıkartma kullanacak. Kampanya sürecinde Apple’ın perakende satışının yapıldığı mağazalarda ya da online mağazalarında Apple Pay ile yapılacak olan her alışveriş başına Apple tarafından 1$ bağışta bulunulacak (Ta ki bu rakam 1 milyon dolara ulaşana kadar) . Bank of America’ da bu kampanya sürecinde kendi kartları kullanılarak Apple Pay üzerinden yapılacak her ödeme için, miktar 1 milyon dolara ulaşana dek bağış kampanyası başlatacak.

Son olarak; Noel için müzik dinlemek isteyenlere yönelik olarak iTunes’te özel bir albüm hazırlandı.

“The Killer’s holiday albümü ve Don’t Waste Your Wishes iTune mağazalarında indirimli satışta. Bu albüme 10 adet holiday single’ları (Noel Müzikleri) ve yeni parçaları olan ‘ I’ll Be Home for Christmas’ isimli parçası, Amerika’daki gelirlerinin yüzde yüzü Global Fon’a aktarılmak üzere iTunes mağazalarında yerlerini aldılar.”

Apple, geçmiş 10 yıllık zaman zarfında (RED) için 350 Milyon dolardan fazla katkıda bulundu.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...