Apple, gelecek yıl Endonezya’da Ar-Ge merkezi kuracağını açıkladı.

Hindistan ve Çin’den sonra Apple, gelecek yıl Endonezya’da bir Araştırma ve Geliştirme (Ar-Ge) merkezi kuracağını açıkladı.

Asya piyasası Apple için geniş ve her geçen gün önemi artan bir Pazar haline gelmiş gibi görünüyor. Bu yüzden şirket Araştırma ve Geliştirme (Ar-Ge) çalışmalarını bölgede yaygınlaştırmaya odaklandı. Hindistan ve Çin’de birden fazla geliştirme merkezinin olacağının duyurulmasının ardından Endonezya’daki Tempo sitesi, Apple’ın gelecek yıl içerisinde Cakarta’da (Jakarta) bir Araştırma ve Geliştirme (Ar-Ge) merkezi kurması gerektiğini bildirdi.

Dev teknoloji şirketi Apple, 2017 yılının başında Ar-Ge merkezleri kuracak. İletişim ve Enformasyon Bakanı Rudiantara, proje geliştirme hazırlığının nihai aşamaya geldiğini söyledi.

Rudiantara, Apple’ın önümüzdeki ay yer seçimini, 2017’de inşaat ve istihdam süreçlerini tamamlayacağını söyledi. Endonezya hükümeti, Apple’ın yatırımın değerini açıkladığını ancak rakamın ortaya çıkmadığını açıkladı.

Apple Ar-Ge çalışmalarının çoğunu Cupertino’da yoğunlaştırırken, dünyanın dört bir yanında çeşitli uydu ofisleri bulunuyor. Bu ofisler sayesinde şirket hem lokal uzmanlığını artırabiliyor hem de hükümetlerle daha yakın ilişki kurabiliyor.

OKU ►  Nihayet Android'in mucidi Rubin'in tacizleri son buldu

Endonezya, toplam 260 milyon insanın yaşadığı Çin, Hindistan ve ABD’den sonra dünyanın en kalabalık dördüncü ülkesidir.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox