Apple Hindistan Bengaluru'da kendi uygulama kuluçka merkezini açtı

Apple Hindistan Bengaluru’da kendisine bağlı ilk uygulama kuluçka merkezini açtı

Apple Bengaluru’da ilk kuluçka merkezini açarak, Hint dünyasına yatırım yapıyor. Şirket bu programın açılış planını, 2016 yılının Mayıs ayında duyurmuştu. Kayıt olan girişimci geliştiriciler, Apple’ın Hindistan’daki ekibinden yardım alabilecekler. Bu girişimcilere, Apple mühendisleri, pratik bilgiler, geri bildirimler ve en iyi ekipmanlar ile destek olacaklar. Ayrıca sunumlar da yapılacak.

Programa bir kez seçilenlerin, her hafta, geliştirdikleri uygulamaları hakkında, Apple ile konuşabilecekleri, bire bir görüşmeleri olacak. Şirket, bu uygulama ile birlikte, Hindstan’dan çok daha fazla yararlı uygulamalar çıkartabileceklerini umuyor.

OKU ►  Apple’ın programlama öğreten uygulaması Swift Playground’a 5 dil eklendi

Philip Schiller açıkladı

Apple Küresel Pazarlama departmanından Philip Schiller, bir açıklamasında: “Hindistan’daki devasa girişimcilik ruhundan çok etkilendik. Girişimcilerin kendi yenilikçi uygulamalarını, dünya çapında müşteriler ile paylaşabilmeleri için, heyecanla bu platformu onlara sağladık. Sadece birkaç hafta içerisinde, burada Bengaluru kuluçka merkezinde, bazı inanılmaz geliştiriciler gördük.  Bunların arasında, Practo ve Reliance Games gibi, Hindistan’daki veya dünyadaki müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek, yenilikçi uygulamalar yapan geliştiriciler de bulunmakta.”

Apple’ın Hindistan’daki teknoloji gruplarıyla, nispeten daha açık görüşlü bir yaklaşım sergilediğini görmek şaşırtıcı bir durum. Umuyoruz ki, sadece Hindistan’da değil, dünyanın her yerinde bu kuluçka merkezlerinden olur.

OKU ►  Apple sonunda iPhoneSE’nin 16 GB’lık serisini bitiriyor, artık 399$’a 32GB alınabilecek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here