Siri yapılan son güncellemeyle insanlaşmaya başlıyor.

 

Apple Siri’ye çeviri özelliği getiriyor

Apple’ın ses asistanı Siri, hem kadın hem de erkek ses tonlamalarında daha net insan sesi ve genel performansını artırdı. Yeni bazı iOs11 becerileri kazandı. Apple, bugün Siri’nin ayda 375 milyondan fazla cihazda kullanıldığını açıkladı. Apple Siri’ye çeviri özelliği getiriyor. Böylece ses asistanına, başlatma aşamasında: Çince, Fransızca, Almanca, İtalyanca ve İspanyolca da dahil olmak üzere çeşitli dillerde belirli bir İngilizce ifade nasıl söylenebilir diye sorabilirsiniz.

siri ile ilgili görsel sonucu

Siri son bir kaç yıl içinde rekabeti daha da üzerinde hissediyor. Çünkü Amazon’un Alexa ses asistanı ve Google ses asistanı becerilerini geliştirdi. Bu da Siri’nin bir takım eksikliklerini daha da görünür kılmaya başladı. Apple, son yaptığı geliştirmelerle birlikte yeni ses asistanının gücünü göstermek istiyor. Ancak bunun için yıl sonuna kadar beklememiz gerekecek.siri ile ilgili görsel sonucu

Artık Siri, Google Asistan’da uzun zamandır bulunan takip soruları ile ilgilenebilecek ve daha karmaşık aşamalı soruları cevaplayabilecek. Daha önce Siri ile ilgili yaşanan problem gazete ve dergilere manşet olan haberlerde karşımıza çıkmıştı. Daha az yayınlanan başlığı üzerinden söylenen şey Apple’in Siri’yi bir ses asistanı olmaktan çıkardığı yönünde. IOS üzerinden uzanan genel bir AI (Artificak Intelligence) olarak düşünüyor.

OKU ►  Foursquare kişisel bilgilerinizi satıyor olabilir
OKU ►  Google canlı yayın Televizyonu : YouTube TV

Örneğin, iMessages’a göre iOS Siri biraz daha hassastır. IMessages uygulamasında “nerede olduğunuzu” sorduğunuzda, uygulama geçerli GPS konumunuzun bir pop-up’ unu gösterecek. Bu Apple kullanıcıları için oldukça faydalı bir Siri güncellemesi olacağa benziyor.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox