Siri yapılan son güncellemeyle insanlaşmaya başlıyor.

Date:

 

Apple Siri’ye çeviri özelliği getiriyor

Apple’ın ses asistanı Siri, hem kadın hem de erkek ses tonlamalarında daha net insan sesi ve genel performansını artırdı. Yeni bazı iOs11 becerileri kazandı. Apple, bugün Siri’nin ayda 375 milyondan fazla cihazda kullanıldığını açıkladı. Apple Siri’ye çeviri özelliği getiriyor. Böylece ses asistanına, başlatma aşamasında: Çince, Fransızca, Almanca, İtalyanca ve İspanyolca da dahil olmak üzere çeşitli dillerde belirli bir İngilizce ifade nasıl söylenebilir diye sorabilirsiniz.

siri ile ilgili görsel sonucu

Siri son bir kaç yıl içinde rekabeti daha da üzerinde hissediyor. Çünkü Amazon’un Alexa ses asistanı ve Google ses asistanı becerilerini geliştirdi. Bu da Siri’nin bir takım eksikliklerini daha da görünür kılmaya başladı. Apple, son yaptığı geliştirmelerle birlikte yeni ses asistanının gücünü göstermek istiyor. Ancak bunun için yıl sonuna kadar beklememiz gerekecek.siri ile ilgili görsel sonucu

Artık Siri, Google Asistan’da uzun zamandır bulunan takip soruları ile ilgilenebilecek ve daha karmaşık aşamalı soruları cevaplayabilecek. Daha önce Siri ile ilgili yaşanan problem gazete ve dergilere manşet olan haberlerde karşımıza çıkmıştı. Daha az yayınlanan başlığı üzerinden söylenen şey Apple’in Siri’yi bir ses asistanı olmaktan çıkardığı yönünde. IOS üzerinden uzanan genel bir AI (Artificak Intelligence) olarak düşünüyor.

Örneğin, iMessages’a göre iOS Siri biraz daha hassastır. IMessages uygulamasında “nerede olduğunuzu” sorduğunuzda, uygulama geçerli GPS konumunuzun bir pop-up’ unu gösterecek. Bu Apple kullanıcıları için oldukça faydalı bir Siri güncellemesi olacağa benziyor.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...