Apple Watch’taki uygulamaları yakın zamanda Siri ile kullanabileceksiniz

Yeni sürüm, Apple Watch aracılığıyla Siri ile konuşmanıza izin verecek

Salı günü yayınlanan Apple uygulama geliştiricisi belgelerine göre, Apple Watch yazılımının bir sonraki sürümü, üçüncü parti uygulamalarla etkileşim kurmak için Apple Watch aracılığıyla Siri ile konuşmanıza izin verecek.

Yakın zamanda yayınlanacak birkaç iyileştirmeden biri olan watchOS 3.2 ayrıca bir ‘’Theather Mode’’ seçeneği sunacak.

Bu mod, saatinizdeki sesi kapatmanızı ve bileğinizi kaldırdığınızda saat ekranının uyanma özelliğini devre dışı kalmasını dağlar. Diğer bir deyişle, karanlık bir odada film izlerken veya oynarken başkalarını rahatsız etmemiş olursunuz.

Ancak daha dikkat çekici olan şey, üçüncü parti uygulamalar için SiriKit’in eklenmiş olması.

Uygulamaları sadece konuşarak bilek üzerinden kullanabilmek, ses tabanlı bilgi işlem açısından büyük bir adım ve bu gelişme Apple Watch gibi akıllı saat kullanmamış olanlara daha cazip gelebilir.

Şimdiye kadar, üçüncü parti Apple Watch uygulamaları pek etkili olmadı. Ekranı küçük olan bir şeyin bize ilk etapta sunabileceği çok şey yok. Ve birisi gerçekten bir uygulama kullanmak istiyorsa, sonuçta iPhone’u yanındadır.
Bunun yerine, Apple Watch bir “uyarılar” cihazı olma konusunda mükemmel performans gösterdi. Gelen aramaları ve metinleri cevaplama gibi şeyler için iyi bir seçenek oldu. Ayrıca, örneğin, bir adım sayacı veya egzersiz izleyici gibi, pasif veri toplama aracı olarak da çalışıyor. Ancak, uygulamalar söz konusu olduğunda, bu cihazı kullananlar daha büyük ekranlı, daha işlevsel cihaz kullanmayı tercih ediyorlar.

OKU ►  NBA 2K biometrik yüz hatlarınızı kaydediyor
OKU ►  NBA 2K biometrik yüz hatlarınızı kaydediyor

Yeni SiriKit entegrasyonu ile uygulamalar platforma geri dönüş yapabilir. Örneğin; IPhone’unuzu cebinize koymadan önce bir uygulamadan taksi çağırdınız. Beklediğiniz araç geldiğinde saatiniz bunu haber verecektir.
SiriKit, iOS10 kullanılan iPhone ve iPad’lerde zaten mevcuttu, ancak Apple Watch işlevsellik açısından daha yararlı olabilir.

Apple’ın WatchOS 3.2 sürüm notlarına göre, tüm uygulamalar Siri entegrasyonundan faydalanamayacak. Bunun yerine, yalnızca mesajlaşma, ödeme, tatil rezervasyonu, egzersiz programı, arama ve fotoğraf arama gibi belirli şeyler için kullanılabilecek.

Ayrıca Apple, watchOS 3.2 “What’s New” kılavuzunu yayınladı; bu da beta sürümünün yakında zamanda geleceğini gösteriyor.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox