“Apocalypse Now” filmi sizin de yardımlarınızla oyuna dönüşebilir

Date:

Apocalypse Now (Kıyamet) filmini konu alan bir oyun projesi Kickstarter sitesi üzerinden kitle fonlu kampanyasına başlıyor

Amerikan klasik sineması denince aklan gelen en büyük isimlerden biri olan Apocalypse Now (Kıyamet) Vietnam savaşının kanlı yüzünü anlatan hikayesiyle film severlerin unutulmazları arasında yer alan bir yapım. Yönetmenliğini Francis Ford Coppola’nın yaptığı savaş filminin başrollerinde Martin Sheen ve Marlon Brando gibi usta isimler yer alıyor. filmin. Bu ünlü isimlerin rollerine bürünebileceğimiz bir oyunun olması artık bir hayal değil.

Aralarında Wasteland 2 ve Fallot: New Vegas gibi oyunlarda çalışmış deneyimli yapımcılarında bulunduğu bir ekip, Apocalypse Now’ı konu alan bir oyun projesine başladıklarını açıkladı. Projelerini kitle fonu oluşturma sitesi Kickstarter’da paylaşan ekip site üzerinden sermaye bulmayı hedefliyor. Bunun için ise biz oyun severlerden destek bekliyor.

Oyuncular farklı tecrübeler kazanacak

Yapımcılar, Kickstarter kampanyaları üzerinden oyun projeleri hakkında yaptıkları açıklamada, psikolojik bir gerilim-korku oyunu hedeflediklerini belirtti. Yapımcı ekip oyunun sinematik anlatım ile rol yapma oyunu öğelerini birleştiren bir mekaniğe sahip olacağını ifade etti. Bu alıştığımız “koş ve karşına çıkanları vur” tipi aksiyon oyunlarına hiç benzemeyen bir oynanışa sahip olacağının göstergesi.  Oyunun bir farklı yanı da oynarken verdiğimiz kararların oyunun gidişatını ve sonunu etkileyecek olması. Bu durum oyuncuların her birinin oyundan farklı bir tecrübe edinmesini sağlayacak.

[irp posts=”5073″ name=”Bilgisayar oyunlarını aratmayan Drone’lu Parkur videosu”]

Apocalypse Now oyunu için, Wasteland 2, Torment: Tides of Numeria, Fallout: New Vegas ve Pillars of Eternity gibi kendini kanıtlamış oyunların yapımcıları birlikte çalışacak. Bu oyunların ilk ikisinin çok başarılı Kickstarter kampanyalarına imza attıklarını da hatırlarsak bu projenin de başarılı olması çok muhtemel bir olasılık. Ayrıca şunu da belirtelim filmin usta yönetmeni Coppola ve yapım şirketi American Zoetrope’da oyunun yapımına destek verecek. Belki bu sayede Apocalypse Now filmine layık bir oyuna sahip olabiliriz.

Eğer bu haberler sizi heyecanlandıysa hemen sakinleşin. Çünkü oyunun çıkması için daha çok beklememiz gerekli. Oyunun erken erişim versiyonunun çıkması için 2019 yılı planlanmış. Tam sürümün çıkması için, Apocalypse Now filminin 40. Yıldönümüne denk gelen 2020 yılı seçilmiş. Tabi bunların hepsinin gerçek olması için Kickstarter kampanyasında hedeflenen 900.000 dolarlık hedefe ulaşılması lazım.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...