Apple’ın 2017 planları

Date:

Apple, 2017 yılında “Ferrari” adını verdiği iPhone 8’i piyasaya sürecek

Aynı zamanda Apple’ın, bu yılki çok beğenilen iPhone 7’nin 2 farklı versiyonunu da iPhone 8 ile birlikte önümüzdeki Eylül ayında çıkartacağı da gelen söylentiler arasında.

Teknoloji dünyasında dolaşan haberlere göre, D20 ve D21 modelleri, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın geliştirilmiş versiyonları olabilir. Bu iki cihazın oldukça marjinal yenilikler içermesi bekleniyor.

Çin kaynaklı sitelerde, Apple’ın daha fazla piyasa değeri kazanmak adına iPhone 7s serilerinin fiyatlarını düşüreceği yazıyor. Fakat şu ana kadar Apple bunu iPhone’larda hiç yapmadı.

Yeni çıkacak 3 modelden en merak edilen ise Ferrari ye benzetilen D22 modeli. Bu yeni iPhone 8’de oldukça yeni bir dizayn ve kıvrımlı AMOLED ekran olması bekleniyor. Boyutlarının ne kadar olacağı henüz belirsizliğini korurken, iPhone’larda alışık olduğumuz küçük ekran yüzeyi yerine daha büyük ekran yüzeyi olacağı söyleniyor.

Hazırlanan raporlarda, sürekli duyduğumuz yeni iPhone 8’in özellikleri hakkındaki cam dizayn, kablosuz şarj özelliği, ekranla birleşik ana menü tuşu gibi söylentilerden hiç bahsedilmiyor.

Ancak sızan son rapora göre, iPhone 8 kasa dizaynı farklı olacak. Kasa birbirine esnek kablo ile bağlı 2 kısımdan oluşacak. Bir kısmında A11 çipi ve NAND hızlı belleği bulunurken, diğer kısımda ise Wi-Fi, hücresel veri ve diğer chipler yer alacak.

Apple, 2017 yılında "Ferrari" adını verdiği iPhone 8'i piyasaya sürecek

Bir diğer önemli değişim ise SIM kartın yeri olabilir. Apple SIM kartın yerini diğer dahili içeriklere yer açmak adına telefonun alt kısmına alabilir.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...