Apple’ın 2017 planları

Apple, 2017 yılında “Ferrari” adını verdiği iPhone 8’i piyasaya sürecek

Aynı zamanda Apple’ın, bu yılki çok beğenilen iPhone 7’nin 2 farklı versiyonunu da iPhone 8 ile birlikte önümüzdeki Eylül ayında çıkartacağı da gelen söylentiler arasında.

Teknoloji dünyasında dolaşan haberlere göre, D20 ve D21 modelleri, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın geliştirilmiş versiyonları olabilir. Bu iki cihazın oldukça marjinal yenilikler içermesi bekleniyor.

Çin kaynaklı sitelerde, Apple’ın daha fazla piyasa değeri kazanmak adına iPhone 7s serilerinin fiyatlarını düşüreceği yazıyor. Fakat şu ana kadar Apple bunu iPhone’larda hiç yapmadı.

Yeni çıkacak 3 modelden en merak edilen ise Ferrari ye benzetilen D22 modeli. Bu yeni iPhone 8’de oldukça yeni bir dizayn ve kıvrımlı AMOLED ekran olması bekleniyor. Boyutlarının ne kadar olacağı henüz belirsizliğini korurken, iPhone’larda alışık olduğumuz küçük ekran yüzeyi yerine daha büyük ekran yüzeyi olacağı söyleniyor.

Hazırlanan raporlarda, sürekli duyduğumuz yeni iPhone 8’in özellikleri hakkındaki cam dizayn, kablosuz şarj özelliği, ekranla birleşik ana menü tuşu gibi söylentilerden hiç bahsedilmiyor.

OKU ►  2016'nın en gözde Android uygulamaları
OKU ►  ‘Apple WWDC’ etkinliğinin tarihi belli oldu

Ancak sızan son rapora göre, iPhone 8 kasa dizaynı farklı olacak. Kasa birbirine esnek kablo ile bağlı 2 kısımdan oluşacak. Bir kısmında A11 çipi ve NAND hızlı belleği bulunurken, diğer kısımda ise Wi-Fi, hücresel veri ve diğer chipler yer alacak.

Apple, 2017 yılında "Ferrari" adını verdiği iPhone 8'i piyasaya sürecek

Bir diğer önemli değişim ise SIM kartın yeri olabilir. Apple SIM kartın yerini diğer dahili içeriklere yer açmak adına telefonun alt kısmına alabilir.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox