Facebook Android SMS doğrulamasını kolaylaştırıyor

Date:

Bu özellik Facebook’un reklam ortaklarına daha çok yarayacak

Facebook, kullanıcılarının daha kolay giriş yapmalarını ve uzun vadede reklam ortaklarına fayda sağlayacak yeni sistemini duyurdu.

En güncel yazılımcı olan Account Kit SDK artık anında onaylama yapacak ve her zaman telefonunuza SMS göderip kodu girmenizi isteyen sistem bu adımı atlayacak.

Şirket; geliştirici blog sayfasında “3’üncü parti bir cihazdan giriş yapıp telefon numaranızı yazdığınızda, kullanıcının profilindeki onaylanmış numara ile eşleşme sağlamaya çalıştık” dedi.

Sistem, sadece aynı cihazdan Android Facebook uygulamasına girdiyseniz çalışıyor. SMS yoluyla tek kullanımlık şifre göndermeden girişinizi onaylıyor.

Eğer farklı cihazlardan giriş yapıyorsanız telefonunuza bir SMS geliyor ve gelen kodu diğer cihaza yazmak zorunda kalıyorsunuz.

Firma, “Bu özellik sadece doğrulama sürecini ve uygulama içinde ekstra Facebook bilgisi paylaşımını güvenli hale getirmek için üretildi” dedi.

Yeni sistem, anında doğrulama ile %97 oranında dönüşüm sağlayarak, kullanıcıların Facebook ile ortak olan sitelere başarılı bir şekilde girmesine imkan sağlıyor.

Facebook’un iş ortaklarından Familonet, bu sistemle dönüştürme oranlarında %5’lik bir artış olduğunu belirtti.

Bu Facebook kullanıcılarına ve ortaklarına büyük kolaylık sağlıyor, ancak sistemin güvenilirliği konusunda hala soru işaretleri var. Biz yine de güvenliğin temel şartının, sağlam bir şifre olduğunu bir kez daha hatırlatalım.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...