Apple’ın 5.8 inch AMOLED ekranını Samsung üretecek

Date:

Yeni iPhone’un ilk üretimi Mart 2017’de başlayacak

Apple’ın yeni iPhone’u duyurmasına birkaç ay kala, Digitimes’ın haberine göre, yeni 5.8-inch lik iPhone’un AMOLED ekranı Samsung tarafından üretilecek. Ancak 4.7-inch ve 5.5-inch’lik iPhone modelleri AMOLED ekran teknolojisine geçmeyecek. Yeni iPhone’un ilk üretimi Mart 2017’de başlayacak

Digitimes haberde, üretim zamanına da dikkat çekti. Yeni iPhone’un ufak çaptaki üretimi Mart 2017’de başlayacak, Mayıs 2017’de ise seri üretimine geçilmesi öngörülüyor.

Digitimes, yeni ekranı Samsung Display’in üreteceğini söylerken, Nikkei ise, Apple’ın 4.7-inch ve 5.5-inch’lik modellerine bir de 5-inch’lik bir iPhone’un eklenmesinin planlandığını duyurdu. Geçtiğimiz hafta başında yayınlanan bir rapor da 5-inch’lik iPhone çıkacağı iddialarını destekledi.

Bu yeni canavarların, iPhone 7 Plus gibi çift, ancak dikey şekilde yerleştirilmiş kameralara sahip olacağı ve kıvrımlı dizaynlardan oluşacağı şimdilik söylentiler arasında.

Aynı raporlarda Foxconn destekli Sharp’ın, mercek modülleri üreten Kantatsu’daki hisselerini artırmayı planladığı belirtildi. Şirketin bu yıl Apple‘ın tedarikçisinde hisse bulundurmadığı ancak firmaya üretim malzemesi güncelleştirmesi sağladığı söyleniyor.

iPhone’un sonbahar lansmanında olması beklenen yeni dizaynların birkaç ay daha ertelenmesi teknoloji dünyasının gündeminde.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...