Yeni iPhone'un ilk üretimi Mart 2017'de başlayacak

Yeni iPhone’un ilk üretimi Mart 2017’de başlayacak

Apple’ın yeni iPhone’u duyurmasına birkaç ay kala, Digitimes’ın haberine göre, yeni 5.8-inch lik iPhone’un AMOLED ekranı Samsung tarafından üretilecek. Ancak 4.7-inch ve 5.5-inch’lik iPhone modelleri AMOLED ekran teknolojisine geçmeyecek. Yeni iPhone’un ilk üretimi Mart 2017’de başlayacak

Digitimes haberde, üretim zamanına da dikkat çekti. Yeni iPhone’un ufak çaptaki üretimi Mart 2017’de başlayacak, Mayıs 2017’de ise seri üretimine geçilmesi öngörülüyor.

Digitimes, yeni ekranı Samsung Display’in üreteceğini söylerken, Nikkei ise, Apple’ın 4.7-inch ve 5.5-inch’lik modellerine bir de 5-inch’lik bir iPhone’un eklenmesinin planlandığını duyurdu. Geçtiğimiz hafta başında yayınlanan bir rapor da 5-inch’lik iPhone çıkacağı iddialarını destekledi.

Bu yeni canavarların, iPhone 7 Plus gibi çift, ancak dikey şekilde yerleştirilmiş kameralara sahip olacağı ve kıvrımlı dizaynlardan oluşacağı şimdilik söylentiler arasında.

Aynı raporlarda Foxconn destekli Sharp’ın, mercek modülleri üreten Kantatsu’daki hisselerini artırmayı planladığı belirtildi. Şirketin bu yıl Apple‘ın tedarikçisinde hisse bulundurmadığı ancak firmaya üretim malzemesi güncelleştirmesi sağladığı söyleniyor.

iPhone’un sonbahar lansmanında olması beklenen yeni dizaynların birkaç ay daha ertelenmesi teknoloji dünyasının gündeminde.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here