Apple’ın kablosuzuna karşı güçlü bir alternatif; The Matias Kablosuz Klavye

Date:

Apple Mac’ler için en iyi klavye bu mu?

Bu aralar asıl moda tabi ki mekanik klavyeler. Bastığınız zaman size geri dönüş yapan bu klavyeler genellikle PC’lerde kullanılıyor. Her ne kadar Mac’lerde de kullanılabilecek olsa bile Apple’ın estetik çizgisine uyacak bir mekanik klavyeyle en azından biz daha karşılaşmadık.

Peki o zaman hangi klavye? Bunun için Mac’in dizaynı akılda bulunarak tasarlanmış güzel bir alternatif, The Maties Alüminyum Kablosuz Klavye. Bu klavyenin özelliği Apple’ın çizgisinde ve klavyesine benzemesine rağmen cebinde birden fazla ekstra özellikle gelmesi.

Dört farklı renk seçeneği

The Matias Wireless Aluminum Keyboard dört farklı renk seçeneği sunuyor. Bunlar Siver, Space Gray, Gold ve Rose Gold. Bu sayede bütün MacBook ve MacBook Pro’larla uyumlu modeli seçebilirsiniz.

Ürün kalitesi ve performans

Klavyenin yüzeyi alüminyumdan üretilmiş, bununla birlikte altı ise plastik. Eğer diğer Apple klavyeleri kullandıysanız konu hakkında bir fikriniz olacaktır.

Klavyenin tuşları her ne kadar MacBook Pro ile gelen butterfly özelliği ile gelmese bile tuşların neresine basarsanız basın rahat bir şekilde algılanabiliyor. Bu sayede klavye ile yazı yazmak çok daha kolay ve hızlı bir hal alıyor. Bununla birlikte tuşların arkası aydınlatmalı değil. Ama Matias tuş aydınlatmalı modeli üzerinde şu an çalışıyor. Yeni modelin Haziran ayında pazara sunulacağı açıklandı.

Klavyenin altındaki köşelerde bulunan lastikler cihazın masa üzerinde kaymamasını sağlıyor. Pek alışılagelmemiş bir şey değil ama klavyenin açısını ayarlayabileceğiniz bir açılır ayağı bulunmuyor. ama klavye standart duruşu ile gayet ideal bir açı sağlıyor.

1 yıl batarya ömrü

Bu klavyeyle ilgili belki de en ilgi çekici şey ise batarya ömrü. Matias’da bulunan 1600mAH batarya bir kere tam şarj edildikten sonra tam bir yıl boyunca kullanılabiliyor.

Klavyenin üzerinde hem standart USB hem de microUSB girişi bulunuyor. MicroUSB portu klavyenin ön köşesinde bulunuyor. Klavyenin tamamen sarj olması için 5 saat gerekiyor. Cihaz sarj olurken Caps Lock tuşunun üzerinde ışık yanıyor.

Klavyenin üzerinde bir güç tuşu bulunmasına rağmen bu tuşu pek kullanmıyorsunuz. Zira bir kere kullanacağınız cihaz ile klavye arasında bağlantı kurduktan sonra bir daha pek bir şey yapmanıza gerek kalmıyor.

Number pad ve tam boyutlu yön tuşları

Tam boyutlu klavye kullananlara Sayısal Tuş Takımı’nın (Num Pad) ne kadar büyük bir kolaylık olduğundan bahsetmemize gerek yok. Sonuçta bir klavyede ne kadar çok tuş varsa o kadar iyidir. Matias’ta da bütün tuşlar mevcut.

4 cihaza kadar bağlanma

Klavyeye baktığınız zaman num pad’in üzerinde bulunan 4 ilginç tuşu fark edeceksiniz. Bunlar klavyenin bağlantı kurabildiği cihazlara atanmış tuşlar. Buradan istediğiniz cihazla bağlantı kurmak çok kolay. Zira daha önce bağlandığınız bir cihazı tek tuşla değiştirmek mümkün oluyor.

Sonuç

The Matias Wireless Aluminium Keybord, muhtemelen Apple’ın kendi üretmesi gereken klavye. Çünkü şuanda Apple’ın ürettiği hiçbir kablosuz klavye Matias’ın sunduğu içerikleri sunmuyor. Buda klavyeyi çok önemli bir alternatif haline getiriyor.

Eğer bir Mac sahibiyseniz ve kendinize tam boyutlu bir kablosuz klavye arıyorsanız, $99’lık fiyatıyla The Matias’ı bir incelemenizi öneririz.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...