Uber imaj tazelemeye çalışıyor

Hem siyahi hem kadın

Uber halka da yayılan çok sayıda firma içi sorunla uğraşıyor. Bunlar arasında en büyüğü, eski Uber mühendislerinden Susan Fowler’ın firmada cinsiyet ayrımcılığı ve cinsel taciz yapıldığına dönük iddialarıyla ateşlenen ofis içi ve firma içi uygulamalara yönelik olarak başlatılan ve halen de devam eden soruşturma.

Bu nedenle firma imajını düzeltme gayretinde. Kaynaklara göre bu, Uber CEO’su Travis Kalanick’in uzun süredir zor zamanlarda ve halka yansıyan skandallarda kullandığı bir strateji.

Bu stratejiyi uygulayabilmek için ağır topları kullanan Uber, geçen hafta Apple’dan ayrılan eski pazarlama yöneticisi Bozoma Saint John’u sorumlu marka yöneticisi olarak işe aldı.

Saint John , Recode’la yaptığı bir söyleşide “Yeni görevin güzelliği, yapabileceğim bir iş olması. Geçmiş tecrübem pazarlama alanında. Şimdi yapacağım iş de büyük oranda bu yönde olacak. Fakat bu durumu kısmen de olsa değiştirme hakkımı saklı tutuyorum… İşler büyümeye ve değişmeye devam ediyor. Belki de pazarlama ve markalaştırma gereksinimleri de önümüzdeki altı ay içerisinde değişecektir” dedi.

OKU ►  Dünya'nın ilk canlı bomba tespit cihazı 'AKBA'

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox