Apple’ın Siri hoparlörünün üretimine başladığı bildiriliyor

Date:

WWDC’de sunumu yapılabilir

Apple’ın Siri destekli hoparlörüne dair söylentiler, biraz daha somutlaştı. Bloomberg’in kaynaklarına göre Apple sesle kontrol edilen cihazın üretimine başlamış. Konuyla ilgili bilgi sahibi olanlar cihazın 5 Haziran’da düzenlenecek olan WWDC’de duyurulma ihtimali olduğunu söylüyorlar. Fakat hemen satın alabileceğinizi düşünmeyin. Eğer söylenti doğruysa, hoparlör bu yılın sonlarına doğru ancak çıkacaktır. Yine de beklemenize değebilir zira söylendiği kadarıyla eklenen yeni özellikler cihazı, Amazon Echo ve Google Home’un seviyesine taşıyacak.

Hoparlör rakiplerine oranla daha gür ve canlı ses vermenin yanında, aynı zamanda sanal ortam sesi  de üretebilecek. Bunun nasıl çalışacağına dair kesin bir bilgi yok (nihayetinde bir çok müzik stereo özellikte), fakat anlatıldığı kadarıyla Apple ortamı dolduran bir etki oluşturmak istiyor. Firma, ortam gürültüsüne bağlı olarak ses seviyelerini otomatik şekilde ayarlayan sensörleri de üretime dahil etmeyi düşünmüş olabilir (yani eğer siz konuşuyorsanız cihaz müzik sesini azaltabilecek). Fakat bu özellik hazır mı bilinmiyor.

[irp posts=”14971″ name=”Siz siz olun, 2018’den önce Bluetooth cihaz almayın!”]

Ve tabii cihazın Apple’ın ekosistemi ile entegrasyona büyük oranda meyilli olması bekleniyor. Örneğin Siri ile HomeKit’le çalışabilen akıllı ev cihazlarınızı kontrol edebileceksiniz. Aynı zamanda üçüncü taraf servislerin de hoparlörü destekleme ihtimalleri var.  Eğer öyle olursa, WWDC’de tanıtımının yapılması oldukça yerinde olacaktır. Üç beş ay piyasaya çıkmayacak olan cihaz, bu yönüyle geliştiricilerin destek sunmaları için de zaman kazandırmış olacak.

Eğer hoparlör WWDC’de gösterime sunulursa, gösteri oldukça donanım merkezli hale dönüşebilir. Zira halihazırda mevcut Mac yenilikleri ve iPad modellerinin etkinlikte sunulmaları bekleniyor. Yalnızca hoparlör ve yazılım revizyonlarından mürekkep bir etkinlik, yeterince yavan olurdu.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...