Apple’ın yeni iPhone’ları kablosuz şarj özelliği ile gelebilir

Apple Watch ürünü için kablosuz şarj olma özelliğini zaten kullanıyor

Son haberlere göre, Apple’ın bu sene çıkaracağı iPhone’ların hepsi olmasa da çoğu WiFi şarj olma özelliği ile gelecek. MacRumors’ın KGI Securities analistlerinden Ming-ChiKuo’dan edindiği bilgiye göre, Apple 2017’de piyasaya süreceği 3 iPhone’u WiFi şarj olma özelliği ile kullanıcılarına sunacak.

Kuo, Apple’ın kablosuz şarj olma özelliğinin tam olarak nasıl çalıştığı hususunda kesin bir bilgi vermiyor. Şirket hali hazırda Apple Watch ürünü için kablosuz şarj olma özelliğini kullanıyor, muhtemelen gelecek teknoloji de benzeri olacak, tıpkı uzun süredir Android cihazlarda tecrübe ettiğimiz kablosuz şarj özelliği gibi. Fakat Bloomberg’ün geçen seneki haberine göre, Apple menzili daha da fazla olan devrim niteliğinde yeni bir sistem ile karşımıza çıkacak.

Kuo bu konuya pek değinmese de, daha önceden yeni gelecek olan 3 iPhone modelinden neler beklediğini açıklamıştı. Apple’ın ön ve arka kısımlarda cam dizayna dönmesiyle 3 yeni iPhone da yeni tasarımlarla gelecek. İki modelin 4.5 ve 5.5 inç LCD ekranlarla iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın halefi olması beklenirken, 3. model kavisli 5.8 inç OLED ekrana sahip olacak.

OKU ►  iPhone 8 kablosuz şarj özelliğiyle geliyor.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox