Facebook yorumlarda ‘GIF’ paylaşmayı test ediyor

Mina Lefevre Facebook ile anlaştığını sayfasında duyurdu

Facebook, uzun süredir video platformunu kendi sisteminin merkezi noktası haline getirmeye çalışıyor. Bunun ilk emaresi Facebook Live ile gelmişti ve son zamanlardaki iddialara göre, firma Apple TV benzeri bir televizyon kutusu üzerinde çalışıyor. Şimdi ise şirket MTV yöneticilerinden genel müdür yardımcısı Mina Lefevre ile anlaştı.

Lefevre anlaşma ile ilgili duyuruyu Facebook sayfası üzerinden paylaştı:

“Her daim bir şey inşa etme fikri içerisindeydim, ve dahi Facebook’un orijinal içerik ekosistemini meydana getiren takımın bir parçası olma fikri bende hep canlı kaldı. Rüyada gibiyim.”

MTV’de genel müdür yardımcılığı ve yazılı içerik programlamanın yöneticiliğini yapan Lefevre Faking It, Awkward, Finding Carter, Scream, Teen Wolf, Nicole Byer, Mary + Jane, Sweet/Vicious ve The Shannara Chronicles gibi şovlar üzerinde çalışıyordu. Deadline’a göre, Facebook’ta ise sitenin yazılı ve yazılı olmayan içeriklerinden sorumlu olacak. Ayrıca CollegeHumor’ın kurucularından olan ve geçen sene Facebook’a katılan Ricky Van Veen ile birlikte çalışacak.

Aylık 2 milyar kullanıcı sayısına yaklaşan Facebook, uzun süredir içeriklerini paraya dönüştürmeye ve kullanıcıları daha da fazla siteye entegre etmeye çalışıyor. Şirket, geliştirdiği öznel programlama ile de ilerleyen zamanlarda kendi reklam alanlarını satabiliyor olacak.

OKU ►  Facebook'tan TV kanallarını tahtından edecek uygulama

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here