Artık eski Pokemonlarınızı “Sun” ve “Moon” a transfer edebileceksiniz

Nintendo’nun Bulut Depolama servisi eski Pokemonlarınızı yeni oyuna yüklemenizi sağlayacak

Nintendo, eski Pokemon severlerin gönlünü almak için bir adıma imza attı. Pokemon’un önceki oyunlarını oynamış oyuncular artık daha önce yakaladıkları Pokemonları oyunun yeni sürümü “Sun” ve “Moon’a” yükleyebilecek. Poke bankalarını güncelleyen oyuncular pokemonlarını daha önce oynadıkları herhangi bir sürümden yeni sürüme aktaracakbilecek. Bunu ise Nintendo’nun üyelik sitemiyle çalışan Pokemon Bulut Depolama servisi ile yapabilecekler.

Pokemon Bulut Depolama servisi, yıllık 4,99$ a üye olunabileceğiniz bir hizmet. Bu ücret karşılığında yakaladığınız 3000 farklı Pokemon’u kendi bankanızda saklayabileceksiniz.

Nintendo’nun amacının eski oyuncuları tekrar seriye çekmek olduğunu söyleyebiliriz. Zira yeni servisle oyunun Nintendo 3DS versiyonu olan Pokemon Red, Blue ve Yellow’da yakalanan Pokemonları da tek taraflı olarak “Sun” ve “Moon” a aktarmak mümkün olacak. Oyuncuların eski sürümlerden yeni sürümlere Pokemon aktarması daha önce imkansız bir durumdu. Yeni hizmet ile Gameboy dönemi oyuncuları da yakaladıkları orijinal ilk 150 Pokemon’u yeni oyunlara taşıyabilecek. Yeni sürümlere eklenecek olan Pokemonların gizli özelliklere sahip olacağı belirtildi. Bu sayede eski Pokemonların yenilere karşı eşit bir alanda çarpışabilmesi amaçlanıyor.

OKU ►  Yılın oyunu Middle-earth: Shadow of Mordor ücretsiz oluyor
OKU ►  Wikipedia'nın kurucusundan yeni bir girişim

Nintendo eski Pokedexlere sahip olan oyuncuların nasıl yeni sürüme Pokemon aktaracaklarına dair bir şablon da hazırladı. Bu şablonu aşağıda paylaştık.

Pokemon serisinin vaz geçilmez sloganı “Hepsini yakala”. Ama her yeni Pokemon oyunu çıktığında en baştan başlamak zorunda kalıyorduk. Buda “Hepsini yakala”-mayı çok zor ve sıkıcı hale getiren bir durum. Her yeni versiyonunda Pokemonların çeşidi ve sayısının da arttığını göz önünde bulundurursak bu yenilik eski oyuncular için ferahlatıcı bir gelişme oldu.

Sevenleri Pokemon GO’nun Sun ve Moon versiyonlarının birbirine bağlanmasını beklerken bu gelişme mobil oyuncular içinde çok istenen bir adım oldu. Ayrıca Nintendo’nun yeni konsolu Switch içinde çıkacağı iddia edilen Pokemon Stars’da da bu özelliğin olması bekleniyor.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox