Konuşma servisi Discord ücretli ek hizmetlere başlıyor

Date:

Discord Nitro ile uygulamaya birçok yenilik eklenecek

Eskiden arkadaşlarınızla oyun oynamak için bir konuşma servisi kullanmak resmen çileydi. Kendinize ait bir server kurmanız gerekiyordu ya da herkesi tek tek davet etmek. Discord bunların hepsine son veren bir uygulama. İstediğinin kadar server kurabildiğinin konuşma servisi Discord’da bu servislere bağlanmak için yapmanı gereken tek şey üzerine tıklamak.

Oyuncuların yükünü hafifleten Discord yeni bir hizmete başlıyor. Bu hizmetin adı Discord Nitro. Aylık üyelik usulü ile çalışacak hizmet uygulamaya bir takım yenilikler getirecek. Ama uygulamanın yapımcıları ücretli hizmetlerin Discord’un temelindeki ücretsiz içeriği hiç etkilemeyeceğini vurguluyorlar. Buna göre bu ücretli hizmetler sadece ekstra içeriği kapsayacak ve oyuncular kendi aralarında ücretsiz bir biçimde server kurmaya ve konuşmaya devam edebilecek. Peki bu ekstra hizmetler neleri içeriyor;

Discord Nitro üyeleri fotoğraf paylaşırken şuanki 8MB sınırına takılmayacak ve 50MB boyutuna kadar fotoğraf paylaşabilecek. Ayrıca oyuncular Avatarlarında hareketli resimler de kullanabilecek. Bununla birlikte Nitro üyeleri kendi tasarladıkları emojileri de Discord üzerinde kullanabilecekler.

Discord’un yapımcıları Nitro ile gelecek hizmetleri özellikle zaruri olmayan ve daha çok estetik amaçlı tuttuklarının altını çizdi. Yapımcılar Discord’un temelinde ücretsiz bir servis olduğunu ve herzaman da böyle kalacağını yaptıkları tanıtım videosunda vurguladı. Nitro’nun Discord’u maddi olarak desteklemek isteyen kullanıcılara bir hizmet olduğu ifade edildi.

Discord Nitro’nun üyelik bedeli aylık 5$ olacak. Discord’u desteklemek isteyen kullanıcılar isterse Nitro’ya yıllık 50$ karşılığında da sahip olabilecek. Ayrıca 2017 yılında Discord’a yeni özellikler de geliyor. Bunların arasında sohbet geçmişi arama, ekran paylaşma, yönetici sesli notları ve çökertilebilir kanal kategorileri de dahil olacak.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...