Konuşma servisi Discord ücretli ek hizmetlere başlıyor

Discord Nitro ile uygulamaya birçok yenilik eklenecek

Eskiden arkadaşlarınızla oyun oynamak için bir konuşma servisi kullanmak resmen çileydi. Kendinize ait bir server kurmanız gerekiyordu ya da herkesi tek tek davet etmek. Discord bunların hepsine son veren bir uygulama. İstediğinin kadar server kurabildiğinin konuşma servisi Discord’da bu servislere bağlanmak için yapmanı gereken tek şey üzerine tıklamak.

Oyuncuların yükünü hafifleten Discord yeni bir hizmete başlıyor. Bu hizmetin adı Discord Nitro. Aylık üyelik usulü ile çalışacak hizmet uygulamaya bir takım yenilikler getirecek. Ama uygulamanın yapımcıları ücretli hizmetlerin Discord’un temelindeki ücretsiz içeriği hiç etkilemeyeceğini vurguluyorlar. Buna göre bu ücretli hizmetler sadece ekstra içeriği kapsayacak ve oyuncular kendi aralarında ücretsiz bir biçimde server kurmaya ve konuşmaya devam edebilecek. Peki bu ekstra hizmetler neleri içeriyor;

Discord Nitro üyeleri fotoğraf paylaşırken şuanki 8MB sınırına takılmayacak ve 50MB boyutuna kadar fotoğraf paylaşabilecek. Ayrıca oyuncular Avatarlarında hareketli resimler de kullanabilecek. Bununla birlikte Nitro üyeleri kendi tasarladıkları emojileri de Discord üzerinde kullanabilecekler.

OKU ►  ‘Euclidean Lands’ zeka ve stratejiyi birleştiren tarzıyla iPhone’a çıktı
OKU ►  Hotline Miami’yi süper güçlerle birleştiren oyun: Mr. Shifty

Discord’un yapımcıları Nitro ile gelecek hizmetleri özellikle zaruri olmayan ve daha çok estetik amaçlı tuttuklarının altını çizdi. Yapımcılar Discord’un temelinde ücretsiz bir servis olduğunu ve herzaman da böyle kalacağını yaptıkları tanıtım videosunda vurguladı. Nitro’nun Discord’u maddi olarak desteklemek isteyen kullanıcılara bir hizmet olduğu ifade edildi.

Discord Nitro’nun üyelik bedeli aylık 5$ olacak. Discord’u desteklemek isteyen kullanıcılar isterse Nitro’ya yıllık 50$ karşılığında da sahip olabilecek. Ayrıca 2017 yılında Discord’a yeni özellikler de geliyor. Bunların arasında sohbet geçmişi arama, ekran paylaşma, yönetici sesli notları ve çökertilebilir kanal kategorileri de dahil olacak.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox