Artık Twitter uygulamasından Periscope yayını başlatabilirsiniz

Artık Twitter uygulamasından Periscope yayını başlatabilirsiniz

Çevrimçi canlı yayın özelliği artık çok popüler bir olay oldu. Gerek savaş alanlarında gerek doğum günü partilerinde ya da konser alanlarında insanlar Facebook Live ve Periscope gibi uygulamalar sayesinde canlı yayın yapabiliyorlar.

Periscope uygulamasının CEO’su Kayvon Beykpour konuyla ilgili: ‘Periscope’u geliştirmemizin sebebi insanlara canlı videoları izleyenlerle paylaşabilmelerini sağlayacak süper gücü vermek istememizdi’ dedi.

Twitter, kullanıcıların uygulama içinde Periscope akışını başlatmasına izin vermek için Android ve iOS uygulamalarını güncelledi. Her şeyi bir uygulamaya toplamak isteyen Twitter, canlı yayın özelliğini de sonunda kendi bünyesine dahil etti.

Canlı yayına geçmek için bir tweet oluşturmaya başlayın. Ardından ‘Canlı’ yazan bir simge göreceksiniz. Daha sonra yayın öncesi ekranına geleceksiniz.

Geçen sene Twitter Periscope’u satın aldı, bu nedenle işlevselliğini ana uygulamaya koymaya çalışacaklarını düşünüyoruz. Merak ettiğimiz konu şu, acaba neden bu kadar uzun sürdü?

OKU ►  Britney Spears'ın Instagram gönderisinde saklı zararlı yazılım

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox