Parçacıklı Mühimmat kullanımı ile güdümlü ve güdümsüz seyir Füzelerine ve düşman uçaklarına karşı çok etkili bir hava savunma sistemi olan AİC, kritik tesisler ile sabit askeri birliklerin hava savunmasının etkin şekilde icra etmektedir.

Ateş İdare Cihazı (AİC) Takımı Ateş İdare Cihazı (AİC) Takımı, önemli tesis ve üs bölgelerimizin hava savunmasının, gerçekleştirilmesi amacıyla en güncel teknolojiye dayalı alçak irtifa hava savunma çözümü sunmaktadır. Tipik AİC takımı 1 adet Ateş İdare Cihazı (AİC), 2 adet 35mm Modernize Çekili Top ve 1 adet Alçak İrtifa Hava Savunma Füze Fırlatma Sistemi’nden (HİSAR-A FFS) oluşmaktadır.

AİC sistemi, ASELSAN tarafından modernize edilen 35 mm çekili hava savunma topları ve HİSAR projesi kapsamında;

Yine ASELSAN tarafından geliştirilmekte olan Alçak İrtifa Hava Savunma Füze Fırlatma Sistemi’nin (HİSAR-A FFS) atış ve komuta kontrolünü üstlenmektedir.

Ateş İdare Cihazı (AİC) Yetenekleri;

• 35 mm çekili hava savunma topları ile birlikte Parçacıklı Mühimmat kullanımı ile hava savunma görevinin sabit/döner kanat uçaklara, havadan yere füzelere, seyir füzelerine ve insansız hava araçlarına karşı etkili şekilde icrası

OKU ►  X-Band EPM Modem Ordumuzun Hizmetinde

• Üst seviye komuta kontrol unsurları ile koordinasyon halinde işletim yeteneği

• HİSAR-A FFS ile telsiz ses ve veri haberleşmesi Ateş İdare Cihazı’nın Genel Özellikleri

• 3 Boyutlu Arama Radarı ile Hedef Tespit ve Takip Yeteneği

• Atış Kontrol Radarı ve E/O algılayıcıları barındıran Entegre Takip Platformu ile hassas hedef takibi

• Yerel hava resmini oluşturarak tehdit değerlendirme ve silah tahsis işlemlerini gerçekleştirme yeteneği

• 3 adet 35 mm çekili hava savunma topu ile 1 adet alçak irtifa hava savunma füze fırlatma sisteminin atış ve komuta kontrolünü üstlenme yeteneği

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here