Aselsan Stamp

Stamp Sistemi savaş gemilerinde, sahil güvenlik botlarında, çıkarma gemilerinde ve diğer gemilerde yakın ve asimetrik tehditlere karşı kullanılmaktadır.

Stamp Sistemi, stabilize edilen bir taret üzerine yerleştirilmiş olan Silah, Elektro-Optik görüş birimleri içeren ve Silah Kumanda Birimi aracılığı ile uzaktan kumanda edilebilen, otomatik hedef takip özelliğine sahip bir stabilize silah sistemidir.

Aselsan Stamp Sistemi, gece ve olumsuz görüş şartlarında çıplak gözle görülemeyen hedeflerin tespit edilmesini, hedeflerin otomatik olarak tanınmasını, takip edilmesini ve atış yapılabilmesini sağlamaktadır.
Aselsan Stamp
Silah nişan hattının, sistemin monte edildiği platformun hareketlerinden etkilenmemesi ve hedef üzerinde kalabilmesi için, taret stabilize edilmiştir.
Aynı zamanda otomatik hedef takip ve balistik hesaplama yeteneğine de sahip sistem ile üzerine yerleştirilmiş olduğu platform veya hedef hareket halindeyken isabetli atış yapılabilmektedir.

Aselsan Stamp özgün olarak geliştirilmiş bir silah sistemidir.

Kalibre olarak, 12.7 mm M2 veya 12.7mm GA-19/A Gatling, 7.62 mm makinalı tüfek ya da 40 mm bomba atar kullanılabilmektedir.
Değişik görev ihtiyaçları için deniz araçlarındaki radar, meteorolojik algılayıcı ve benzeri algılayıcılarla entegre edilebilmektedir.
Uzaktan kumanda edilebilme özelliği sayesinde nişancı, olumsuz hava koşullarına ve karşı ateşe maruz kalmadan silahı etkin bir şekilde kullanabilmektedir.

Uzaktan Komutalı Stabilize Top Sistem Ailesine ait diğer ürünler;

30 mm Muhafız Uzaktan Komutalı Stabilize Top Sistemi

OKU ►  Aselsan ile KAE Teknoloji Transferi sözleşmesi imzaladı

25 mm Pençe Uzaktan Komutalı Silah Sistemi

25 mm STOP Uzaktan Komutalı Stabilize Top Sistemi

Sarp Uzaktan Komutalı Stabilize Silah Sistemi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here