Asus ZenFone 3 Zoom 5.000 mAh bataryası ile göz kamaştırıyor

Güç ünitesi olarak kullanılma özelliği

2015 ZenFone Zoom’un halefi konumunda olan Asus ZenFone 3 Zoom , 5.000 mAh devasa batarya ve dual kameraya sahip.

Daha önceki modelinde olduğu gibi ZenFone 3 Zoom’ da telefon performansından çok fantastik kamera performansı sağlamaya odaklanmış. Cihazın arka yüzünde 12-megapixel’lik iki adet kamera bulunuyor. Bir lens f/1.7 geniş açılı 25 mm lens özelliğinde iken,  59 mm 2.3X optik büyütmeli lens, 12X büyütme yapabiliyor.

Asus aynı zamanda kameraların faz tespit auto focus özelliği için TriTech+ Technology’sini de eklemiş. Bu konuyla ilgili olarak Asus “Dual-Pixel sensör üzerinde bulunan her bir pixel aşama tespiti için kullanılarak auto-focus özelliği sağlanıyor ve böylece hareket halindeki en hızlı hareketler dahi inanılmaz bir hızlılıkla yakalanabiliyor” şeklinde bir açıklama yaptı.

ZenFone 3 Zoom aynı zamanda fotoğrafçılık hayranlarının resimlerini çekme stillerinde onları özgür bırakacak bir de Manual modu da bünyesinde taşıyor. Çekimleri üzerinde düzenleme yaparak sosyal ortamda paylaşmak isteyenler için de fotoğrafların RAW formatta çekilebilme fonksiyonu mevcut.

OKU ►  Elon Musk bilim dünyasından önce kendi Mars planını getiriyor

ZenFone 3 Zoom’da öne çıkan diğer bir özellik 5.000 mAh bataryası. Asus cihazın 4G şebekeye bağlı olduğu halde dahi standby konumunda 42 gün kalabildiğini söyledi. Büyük batarya aynı zamanda 48 saate kadar 3G konuşma, 25 saate kadar Wi-Fi web gezintisi ve 6.4 saate kadar da 4K video kaydı sürelerine sahip. Bununla birlikte cihaz internete bağlı cihazlar için güç ünitesi olarak da kullanılabilecek.

OKU ►  İşte Samsung Galaxy S8’in ilk fotoğrafı

ZenFone 3 Zoom’un diğer özelliklerini saymak gerekirse; cihazda 5.5-inch AMOLED full HD 1080p ekran mevcut. Qualcomm’un Snapdragon 625 octa-core işlemcisiyle donanan cihazın 3GB RAM ve 32 GB dahili hafızası var. Asus’un 5.000 mAh bataryasına rağmen ZenFone 3 Zoom, orijinal ZenFone Zoom’dan 3 milimetre daha ince.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox