Bilgisayar oyunu canavarlarına Acer Nitro 5

Acer Nitro 5, dizüstü bilgisayarlarda oyun algısını değiştirecek atılımlarla geri döndü

Acer’in yeni modeli Nitro 5, dizüstü bilgisayarı Spin 1 dönüştürülebilir özelliğiyle birlikte faydalı bazı yeni yükseltmeleri içeriyor. Acer Nitro 5, dizüstü bilgisayarlarda oyun algısını değiştirecek atılımlarla geri döndü ve buna en çok bilgisayar oyunu oynayanların sevineceği aşikar.

Büyük bir şirket olarak belki de Acer’ın yapacağı en son şey takibinde başka dizüstü bilgisayar şirketlerinin olmasıdır. Hatrı sayılır ölçüde kaliteli ve donanımlı bilgisayar üretim bantları olan ve bu bilgisayarları yaygın bir ağ ile kullanıcılarına ulaştıran şirket, donanım ve yazılımlarını en üst sürüme yükseltecek adımlarını atmaya devam ediyor. Ancak şirket, Nitro 5 modeli ile bilgisayar dünyasında gittikçe önemi artan oyun pazarında çok önemli bir atılım yaparak bütçe oluşturmayı planlıyor. Acer’in pazarın en güçlü bilgisayarı olma iddiası yok. Ancak oyun canavarlarına yönelik ekstra geliştirmeleriyle hedef kitlesini kesin bir biçimde belirlemiş görünüyor. Diğer dev dizüstü bilgisayar üreticilerinin yaptığı güncelleştirme ve eklediği yeni özellikleri de bu iddiasına bakarak incelemiş ve onların arkasında kalmayacağını ilan etmiş olduğu besbelli.

OKU ►  Nedir bu Backdoor denilen şey?
OKU ►  10-inch tablette kullanılan ilk quantum dot ekran


15.6 inçlik Full HD IPS ekrana sahip olan Acer Nitro 5, hem işlemci tarafında hem de ekran kartı tarafında tüketicilere AMD veya Nvidia yonga seçeneklerini sunuyor. Performans kullanıcının profesyonelliği ya da ihtiyacına göre değişiklik gösteriyor. İşlemcisini incelediğimizde Intel’in Kaby Lake tabanlı Core i7 ve Core i5 işlemcilerini görüyoruz. AMD ise A serisi FX işlemciler, A12 veya A10 APU’ları ile seçenekler arasında. Grafik tarafında ise Nvidia’nın GeForce GTX 1050 Ti ile AMD’nin Radeon RX 550 ekran kartları sunuluyor.

Acer Nitro 5, dizüstü bilgisayarlarDepolama kısmında 512GB’a kadar SSD seçenekleri barındıran model istenirse 2TB’a kadar HDD ile destekleniyor. RAM bellek ise 32GB 2400MHz DDR4 seviyesine kadar artırılabilmekte. Ayrıca bağlantı olarak USB 3.0 Type-C, şarj imkanı sunan USB 3.0 Type-A, USB 2.0 ve HDMI 2.0 portu tercih edilmiş. Modelin klavyesi ise kırmızı LED aydınlatmalı olarak geliyor. Led ışığın oyun oynayanların dikkatini üst seviyede tutmak olduğu, görselliği artırmak ve oyuna daha fazla heyecan katmak için koyulduğu tahmin ediliyor.

OKU ►  AMD Ryzen 5’in çıkış tarihi ve detayları sızdı; 11 Nisan’da çıkıyor
OKU ►  AMD Ryzen 5’in çıkış tarihi ve detayları sızdı; 11 Nisan’da çıkıyor

Acer Nitro 5, dizüstü bilgisayarlarda oyun algısını değiştirecek atılımlarla geri dönd
Acer Spin

Fiyatlandırılması Acer tarafından şu anda kesin olarak belirlenmemiş olsa da büyük ürün lansmanına kadar ortalama bir fiyat açıklaması yapılacağını umuyoruz. Nitro 5 ve güncelleştirilmiş Spin 1 Temmuz ayında sırasıyla 799$ ve 329$’ dan Kuzey Amerika’da satışa sunulmuş olacak.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox