Google Expeditions ile evren çapında eğitim

Date:

Kapsamlı ve görsel eğitim

Bugüne değin 2 milyonun üzerinde öğrencinin kullanımından geçen eğitime yönelik bir uygulama olan Google Expeditions, öğrenimi daha çekici kılmanın yollarını araştırıyor.

Google okullara son teknolojiyi getiren yegane işletmedir. AR ve VR’ı, chromebook’lar ya da tabletler gibistatik cihazlardan farklı kılan şey, AR ve VR’ın sürekli değişken halde olan deneyimlerle çocukların yeni  dünyalara açılmalarını sağlayabilme özellikleridir.

Google, AR’ın telefon üzerinde kullanımıyla ve VR’ın Daydream gözlüğü aracılığıyla çocukların güneş sistemine seyahat ederek, kirliliğin mercan kayalıklarını nasıl yok ettiklerini gözlemleyerek, ve hücre yapılarının nasıl çalıştıklarını görmek için insan vücuduna dalarak öğrenmelerini sağlıyor ve okul derslerini evde yapmalarını da olası hale getiriyor.

Yerinde eğitim

Google Expeditions’ta ürün müdürü olan Ben Schrom “Çocuklar ‘hmm.. demek, böyle oluyormuş’ deme fırsatını yakalayabilir, nesneleri tüm açılardan seyredebilirler” diyor.

Özellikle AR ile öğretmenler çocukların keşfetmelerin için sanal nesneleri sınıf ortamına yerleştirebilirler. Öğrenciler nesne önünde toplanarak sanki odada varmış gibi nesne hakkında konuşmalar yapabilirler. Öğretmenler daha sonra nesneyi değiştirebilir, konuyla ilgili önemli noktalara temas edebilir ve böylece eğitimin seyrini kontrol altında tutabilirler.

Google AR ve VR’ı uygulamak için yalnızca telefon ve yazılım desteği sağlamaktan çok, eğitmenlerin ders planlarının işe yarayıp yaramadığını paylaşabilecekleri bir ekosistemin yeşermesine de katkıda bulunmak istiyor.

“Öğretmenlere yeni bir süper güç sağlamak oldukça eğlenceli”

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...