Bilim adamları, iğneden korkanlar için bant geliştirdi

İğneden korkanlar için bant geliştirildi

Açıkça konuşalım ki, her yaştan insan belki buna siz de dahilsiniz, iğne yaptırmak korkar. Fakat, artık korkmanıza gerek yok! Çünkü bilim adamları cilde kolayca yapışabilen ve mikroskobik iğneleriyle grip aşısının vücuda zerk edilmesini sağlayan bir bant geliştir. Böylelikle, iğneden korkan herkesin imdadına yetişti. Cilde kolay bir şekilde yapışan bu bant sayesinde iğneler tarihe karışacak.

“Lancet” dergisinde yayımlanan çalışmaya göre, özellikle iğneden korkanlar için geliştirilen bant, çok sayıda kişinin grip aşısı olmasına olanak sağlayacak. Araştırmayı yöneten Georgia Teknoloji Enstitüsünden Prof.Dr. Mark Prausnitz, “Bantta mikroskobik iğneler var. Bu iğneler, herhangi bir acı ya da ağrıya yol açmadan ciltte minik delikler açıp aşıyı vücuda veriyor” dedi.

İğneden korkanlar için bant geliştirildi

OKU ►  WhatsApp uygulamasına beklenen özellik geldi!

Emory Üniversitesinden Dr. Nadine Rouphael da “Bant sayesinde herhangi bir sağlık kuruluşuna gitmeden evde hatta iş yerinde bile grip aşısı olabilirsiniz” diye konuştu. Yaklaşık 100 gönüllüyle denenen bant, güvenlik testini de geçti. Bant, bilim dünyasını heyecanlandırdı.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox