Hinge video profil seçenegi ile üstünlük sağlamak istiyor

Hinge video profil özelliği Instagram, Facebook veya telefon kamerasından yüklenebiliyor.

Online flört uygulaması Hinge video profil seçeneği ekledi. Şu anda herhangi bir kullanıcının profilindeki fotoğraflar arasına eklenmiş videolar otomatik şekilde oynatılıyor ve herhangi bir fotoğrafla video yer değiştirilebiliyor. Hinge video profili Instagram, Facebook veya telefon kamerasından yüklenebiliyor.

Hinge video profil özelliği olan ilk flört uygulaması değil. Bumble, bu yılın başlarında, 24 saat sonra kaybolan Snapchat benzeri video hikayeleri ekleyeceğini açıklamıştı. Aynı zamanda Match uygulaması da birbiriyle eşleşmiş videoları, fotoğrafları ve sesleri içeren bir video özelliği geliştiriyor. Bu flört uygulamalarından hiçbiri henüz bu özelliği eklemedi. Ancak Badoo geçen yıl kendi video özelliğini tanıtmıştı. Tinder, Happn ve OkCupid gibi diğer popüler uygulamalardan hiçbiri video ekleme planı açıklamadı. Bununla birlikte, Tinder, video mesajlaşma uygulaması olan Wheel’i Şubat ayında satın almıştı. Bu nedenle video özelliği muhtemelen kısa sürede eklenecektir.

OKU ►  GDO'lular listesine giren en kötü ilk 5 gıda

Hinge video profil özelliği ekleyerek rakiplerine karşı üstünlük sağlamaya çalışıyor

Ayrıca, Hinge video profil ekleme yöntemlerine bakıldığında, Hinge’ın yeni özelliği mevcut videolarla sınırlı olduğu anlamına da geliyor. Çünkü doğrudan uygulama içinden yeni bir video çekilemiyor. Ancak daha önce kayıt edilmış veya yüklenmiş videolar için zaman sınırı olmadan eklenebiliyor. Hinge video profil özelliği güncellenmiş uygulamalarda çalışıyor.

OKU ►  Samsung telefonlarda detaylı ses ayarı yapmayı sağlayan uygulama: SoundAssistant

Online flört uygulamaları, ağırlıklı olarak romantik katılım isteyen insanların sohbet, buluşma, flört etme gibi iletişim becerilerini kolaylaştırmak için geliştirilmiş konuma dayalı mobil uygulamalardır.

Bu alanda ilk popüler uygulama olan Tinder 2012’de başladı, daha sonra uygulamanın farklı varyasyonları çıkmaya başladı. Online flört uygulamalarında en popüler olanlar sırasıyla Tinder, OkCupid, Coffee Meets Bagel, Hinge, Tastebuds, Match.com ve Bumble dır.

Online flört uygulamaları, genç demografik kitleyi hedef almaktadır. Daha önce bu uygulamalara rağbet pek olmamış olsa bile, bugün insanların neredeyse% 50’si bu servisleri kullanıyor veya kullanan birisini tanıyor.

2007 yılında iPhone’un piyasaya sürülmesinden sonra, online flört uygulamalarının kullanımının artması ile birlikte online flört verileride artış gösterdi.

OKU ►  Fidye yazılımların işletmeler üzerindeki etkileri

2005 yılında 18-24 yaş grubundaki çocukların yalnızca %10’u online flört servislerini kullandığını bildirmiştir; Bu sayı günümüzde nüfusun %27’sinden fazlasına yükselmiştir.

Hedef demografiyi çoğu uygulama için en çok kullanıcı sayısına dönüştürmek.

Pew Araştırma Merkezi 2016’da bir çalışma yürütürken, Amerikalı yetişkinlerin %59’unun online flörtün insanlarla tanışmak için iyi bir yol olduğunda hemfikir olduğunu belirlemiştir. Bu rakam 2005 de %44 olarak gerçekleşmiş.

OKU ►  Fidye yazılımların işletmeler üzerindeki etkileri

Hedef kitleye göre online flört uygulamalarının kullanımdaki artış, akıllı telefon kullanımındaki artıştan kaynaklanıyor olabilir.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox