Bitcoin neden balon değil işte 4 sebep

Ekonomik Edge blog Nathan Martin Bitcoin neden balon değil işte 4 sebep başlığı ile açıkladığı çok mantıklı bir analiz yaptı.

Dağıtılmış

Bitcoin’in gücü dağıtılmış merkezi olmayan doğasından gelmektedir. Bitcoin ulusal para birimlerinin aksine herhangi bir merkezi bankacılık sistemine ait olmadığından, değeri keyfi olarak döviz üretimi ile manipüle edilemez. Bu Bitcoin’e altın gibi bir emtia istikrarı sağlar.

Tedarik

Bitcoin arzı, altın veya para gibi değerli diğer emtiaların aksine, kesinlikle sınırlıdır. Asla 21 milyondan fazla Bitcoins olmaycak. Piyasa bu rakamın yüzde 80’ni kadardır ve asla bu rakamı aşamayacak. Mining işlemleri sadece zorlaşıyor, ve bitcoin değeri artmaya devam edecek.

Güvenlik

Merkezi olmaması ve şifreleme Bitcoin’i güvenli kılıyor. Bireysel kullanıcı tarafından düzenlenen basılı anahtarı dışında, dış güçler tarafından manipüle edilemez ve kamulaştırılarak el konulamaz.

Dolandırıcılık önlemi

Tüm Bitcoin işlemleri Blockchain‘e kaydedilir, bu sayede dolandırıcılığa fırsat vermemek için en ufak tuhaflıklar bile hemen izlenebilir.

OKU ►  Samsung Bixby Yapay Zeka asistanı konuşabildiği gibi görebiliyor da

Martin, Bitcoin için üstün güvenlik, sıfır dış manipülasyon ve sınırlı bir kaynağı ile, fiyatının öngörülebilir olması ve gelecekte artmaya devam etmemesi için hiçbir sebep olmadığını söylüyor.

OKU ►  Bitcoin dünyası için 1 Ağustos ve yapılması gerekenler

Martin’e göre, balon fiyat artışları yakın gelecekte bir olasılık değil, Bitcoin için şu anda değerleme noktası sadece son kazanımları tarafından test ediliyor. Martin, zaman içinde bu artan talebin, gelecekte çok daha büyük yükseliş için temel yapı oluşturduğunun görülebildiğini savunuyor.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox