Metro Exodus

Microsoft Pazar günü düzenlenen E3 sunumunda yeni oyun konsolu Xbox One X’in paketini açarken, makinenin arttırılmış gücünü ve grafik kapasitesini göstermek için yeni birkaç oyunu da sergiledi. Bu oyunlar arasında ilk sırayı Metro Exodus alıyor.

Oyun, Ukrayna’lı 4A Games’in yapımı. Oyun, Rus yazar Dmitry Glukhovsky’nin ‘Metro’ kitap serisine dayandırılmış çatışma oyunları serisinin en sonuncusu.

Eğer bu oyunlara ya da kitaplara aşina iseniz, Pazar günü sunumu yapılan yeni oyunun kısa fragmanı beklentilerinizle örtüşecektir. Oyunda post-apokaliptik bir arazi, bunaltıcı tüneller, büyük çirkin yaratıklar ve her yeri saran bir dehşet duygusu hakim.

Aşağıdaki fragmana dayanarak söyleyebiliriz ki oyun oldukça güzel ve canlı görünüyor. Aslına bakarsanız böyle olması da doğal zira 60 fps’de, 4K çözünürlüğünde oyunları oynatabilen bir platform üzerinde çekilmiş.

Yeni oyun sadece Xbox One’a has değil. Aynı zamanda PC’lerde de oynanabilecek. PlayStation 4’ler için herhangi bir açıklama yapılmadı. Oyunun yayın tarihi ise 2018 olarak planlanmış.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here