BMW, Intel ve MobilEye işbirliği

Date:

BMW, Intel ve MobilEye sürücüsüz araç çalışması

BMW, Intel ve MobilEye sürücüsüz araç planları ile ilgili olarak bir yol haritası verdiler. Üçlü, 2017’nin ikinci yarısında bağımsız araçları test edebileceklerini ümit ediyorlar.  Yaklaşık 40 adet modifiye BMW 7 Serisi sedan, global denemenin bir parçası olarak Amerika ve Avrupa caddelerinde gezinmeye başlayacak. Bu girişim söz konusu firmaların işbirliklerinin pratikte ne derece iyi çalışacağını gösterecek. Bu sadece bir başlangıç. Üçlü, aynı zamanda daha kapsamlı planlarıyla ilgili açıklamalarda da bulundu.

Firmalar bu girişimi sadece BMW’ye has bir girişim olarak değerlendirmiyorlar. Herhangi bir otomobil üreticisi ya da geliştiricisinin kullanabileceği ölçeklendirilebilir bir mimari üretimi yaparak, yalnızca parça ihtiyacı olacak olan katılımcı adaylara da, ya da bütünüyle donatılmış sürücüsüz araç sistemine ihtiyacı olanlara da hitap etmiş olacaklar. Sahip olduğu teknoloji ve birikimle sıfırdan sürücüsüz araç yapımını başarma noktasında olmayan araç üreticileri için anahtar teslimi bir seçenek olarak değerlendirilebilir bu girişim.

Bu işbirliğinden filiz vermiş bir üretime geçiş durumunu görebilmemiz için yıllar geçmesi gerekebilir. BMW’nin iNext modeli 2021’den önce piyasaya çıkmayacak. Dolayısı ile diğer otomobil markalarının da BMW/Intel/MobilEye platformunu kendi adlarına kullanabilmek için bu tarihe kadar ya da daha uzun süre beklemeleri gerekeceğini tahmin etmek yerinde olacaktır.

Yine de olaya bir de şu gözle bakın : BlackBerry ve diğer rakip firmaların çalışmalarının bir araya gelişi ile sürücüsüz araç teknolojisi her yerde görülebilir olmaya doğru bir adım daha yaklaşıyor.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...