Faraday Future, FF91 otomobiliyle Tesla’ya rakip oldu

Faraday Future FF91 100 km hıza 2.39 saniyede çıkıyor

Faraday Future, CES öncesinde Las Vegas’ta düzenlenen çok büyük bir organizasyonda, ilk üretim otomobili olan FF 91’i sergiledi ve birkaç özelliğini duyurdu.

Faraday Future bu hamlesiyle CES 2017’de en çok ilgi çeken firmalarından olmayı başardı.

Şirket, aracın park yerini bulan ve kendisini park eden bir videosuyla otonom sürüş teknolojisinin bazı bölümlerini gösterdi. Araç sahipleri akıllı telefon uygulamasıyla, kameralar ve Radar sistemi sayesinde, aracı kendisinini  park etmesi için gönderebiliyor ve tekrar park yerinden geri çağırabiliyor.

Faraday Future’a göre, otomobil 1050 beygir gücünde ve 0’dan 100 km/s hıza 2,39 saniyede çıkıyor. Elektrikli bir motordan bu tarz bir performans almak gerçekten çok şaşırtıcı.  Bu değerler, Tesla’yı rekabette sıkıntıya sokacak gibi görünüyor.  Ayrıca FF 91 600 KM menzile sahip.
Bunun ötesinde otomobil, bir wifi hotspot, anahtarsız giriş için yüz tanıma ve dahili olarak 45 Metre alan sağlayan çift bir anten gibi birkaç ekstra özelliği mevcut.

OKU ►  Hedef 2020'de 5G'ye geçmek
OKU ►  Bu test otonom araçların trafiğe çıkma sürecini hızlandıracak

Faraday Future yeni otomobili FF91’in diğer özellik ve detaylarını bu yılın sonlarına doğru açıklayacağını duyurdu.

Faraday Future FF91 100 km hıza 2.39 saniyede çıkıyor

Bu arabaya sahip olabilmek için FF.com adresinden kayıt yaptırmak ve 5.000 dolarlık bir depozito yatırmak gerekiyor. Ve şirketin haberine göre ilk teslimatlar 2018 yılında olacak.

Gerçekten şirketin başarıp başaramayacağını heyecanla takip edeceğiz. Sahnede, şirket kendi kendine park etme teknolojisinin bir parçasını etkinleştirmeye çalıştı ancak bunu başaramadı.

Faraday SVP mühendisi Nick Sampson;
  • “Yeni bir türün ilkini göstereceğiz.”
  • “Yarın bizim için ve insanlık için çok önemli. Otomotiv endüstrisini başında fosil yakıtlardan bağımsız olarak çevirmeliyiz. “
  • “Nihai belirleyici yükü geleceğe taşımaya hazırız … Faraday Geleceği, bu sorumluluğu üstlenmeyi planlıyor.”
  • “Büyük elektrikli araçlar gösteren şirketler var … bu şirketlerden aldığımız ilham ile teknolojiyi daha ileriye taşıdık.” dedi.

CES 2017’deki lansmanın tamamını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

CES 2017’den gelen en yeni haberleri takip etmek için buraya tıklayın.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox