BuzzFeed Twitter’dan transfer yaptı

Dijital medya

Jinen Kamdar Twitter’da 7 yıldan fazla zaman harcadı. Son zamanlarda Twitter’ın medya araçları için ürün müdürü olarak hizmet veriyordu. Şimdi ise gerçek bir medya firmasına katılıyor. Yani BuzzFeed’e. Burada yeni ürün başkan yardımcısı olarak görev yapacak.
Yeni işine 15 Mayıs’tan önce başlamayacak bu nedenle tam olarak ne konuda çalışma yapacağını bilmek için henüz erken olduğunu söyledi. BuzzFeed’deki yetenekli yazarlar ve yapımcılarla birlikte çalışmanın heyecan verici olduğunu, aynı zamanda sadece içerik oluşturmak değil, fakat aynı zamanda oluşturulan içeriğin ne şekilde etkin olacağını çabucak görmenin de ayrı bir heyecan verici durum olduğunu söyledi.


San Francisco’da yaşayan Kamdar vaktinin büyük çoğunluğunu BuzzFeed’in New York ve Los Angeles ofislerinde, daha az bir bölümünü de San Francisco ofisinde geçirecek. Ürün başkan yardımcısı olarak Chris Johanesen’in yerini alacak olan Kamdar, editör Dao Nguyen’e rapor veriyor olacak (Johanesen artık ana ürün yöneticisi olarak BuzzFeed’e ait web sitesinin büyük bölümünü denetleyecek).

OKU ►  Microsoft Surface Pro 5'in önemli özellikleri açıklandı
OKU ►  Twitter mobil kullanıcılar için Moments (Anlar) özelliğini açtı

Twitter gibi bir teknoloji firmasından BuzzFeed gibi bir dijital medya firmasına geçiş yapmak, büyük bir sıçrama gibi görünebilir fakat Kamdar, eski işvereniyle yenisi arasında benzer noktalar olduğunu belirtti (bu arada her iki firmanın BuzzFeed’in Twitter’a özel video içerikleri hazırlayacağı bir iş birliği yaptıklarını dile getirmek de yerinde olacaktır).

Kamdar “BuzzFeed’e baktığımda beni cezbeden şey Twitter gibi firmaları da özel yapan şeyler. Her şey hakkında öncelikli olarak prensipler bazında karar verirler. Bütünüyle dijital medya sektörü olmasın hasebiyle temel olarak internet, mobil, ve sosyal dünyayı medya sanayinde eşi benzeri olmayan bir şekilde kucaklıyorlar” diyor.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox