BuzzFeed Twitter’dan transfer yaptı

Date:

Dijital medya

Jinen Kamdar Twitter’da 7 yıldan fazla zaman harcadı. Son zamanlarda Twitter’ın medya araçları için ürün müdürü olarak hizmet veriyordu. Şimdi ise gerçek bir medya firmasına katılıyor. Yani BuzzFeed’e. Burada yeni ürün başkan yardımcısı olarak görev yapacak.
Yeni işine 15 Mayıs’tan önce başlamayacak bu nedenle tam olarak ne konuda çalışma yapacağını bilmek için henüz erken olduğunu söyledi. BuzzFeed’deki yetenekli yazarlar ve yapımcılarla birlikte çalışmanın heyecan verici olduğunu, aynı zamanda sadece içerik oluşturmak değil, fakat aynı zamanda oluşturulan içeriğin ne şekilde etkin olacağını çabucak görmenin de ayrı bir heyecan verici durum olduğunu söyledi.


San Francisco’da yaşayan Kamdar vaktinin büyük çoğunluğunu BuzzFeed’in New York ve Los Angeles ofislerinde, daha az bir bölümünü de San Francisco ofisinde geçirecek. Ürün başkan yardımcısı olarak Chris Johanesen’in yerini alacak olan Kamdar, editör Dao Nguyen’e rapor veriyor olacak (Johanesen artık ana ürün yöneticisi olarak BuzzFeed’e ait web sitesinin büyük bölümünü denetleyecek).

Twitter gibi bir teknoloji firmasından BuzzFeed gibi bir dijital medya firmasına geçiş yapmak, büyük bir sıçrama gibi görünebilir fakat Kamdar, eski işvereniyle yenisi arasında benzer noktalar olduğunu belirtti (bu arada her iki firmanın BuzzFeed’in Twitter’a özel video içerikleri hazırlayacağı bir iş birliği yaptıklarını dile getirmek de yerinde olacaktır).

Kamdar “BuzzFeed’e baktığımda beni cezbeden şey Twitter gibi firmaları da özel yapan şeyler. Her şey hakkında öncelikli olarak prensipler bazında karar verirler. Bütünüyle dijital medya sektörü olmasın hasebiyle temel olarak internet, mobil, ve sosyal dünyayı medya sanayinde eşi benzeri olmayan bir şekilde kucaklıyorlar” diyor.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...