King, Call of Duty’nin mobil versiyonu üzerinde çalışıyor

Proje sorumlusu Saga

Candy Crush Saga’nın arkasındaki geliştirici King, Call of Duty’nin mobil versiyonu üzerinde çalışıyor. King en çok oynanan ve sevilen oyunu mobil ortama aktarmak için çaba sarf edeceklerini ve aynı zamanda mobil oyun dünyasına yeni bir bakış açısı kazandıracaklarını söyledi.

Call of Duty’nin sahibi Activision Blizzard 2015 yılında King’i 6 milyar doların altında bir fiyatla satın almıştı. Fakat geliştirici satın alma tarihinden bu yana ücretsiz oynanan Saga oyunlarına odaklanmaya devam etti. Yeni proje King’in Activision’a ait bir ürün üzerinde yapacağı ilk çalışma olacak ve eğer başarılı olursa bu başarı Destiny ve Overwatch gibi firmanın diğer meşhur oyunlarının da gelecekte mobil dünyaya girmeleri için bir kapı açmış olacak.

OKU ►  Call of Duty serisi 2. Dünya Savaşına dönüyor

Oyun ile ilgili şu an itibariyle hiçbir şey bilinmiyor (Oyunun tarzı, yayım tarihi, platformlar, v.b.) Bildiğimiz tek şey King’in bu projeye ana firması ile birlikte eşlik ettiği ve prototip tasarımında baş sorumlunun kendileri olduğu. Çalışmayı yapacak ekibin çizilen yol haritası dışına çıkma özgürlüklerinin de bulunduğunu belirten King, hatta bu noktada uzmanlıklarını sürpriz sonuçlar oluşturmaya dönük olarak zorlamaları için teşvik edileceklerini de ekliyor. Bu da King’in projenin yöneticisi olacağına işaret ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here