Patlayan Note 7 fiyaskosundan sonra Güney Kore batarya regülasyonlarını sertleştiriyor

Patlayan Note 7 fiyaskosundan sonra Güney Kore batarya regülasyonlarını sertleştiriyor

Samsung, Note 7 bataryalarının patlaması sonucu başladığı özür turuna geçtiğimiz ay düzenlediği basın konferansıyla devam ediyor. Konferansta açıklama yapan Samsung kendi imalatları ve üçüncü parti parça üreticileriyle ilgili detaylı bilgiler verdi ve cihazlarda nasıl güvenlik önlemleri aldıklarını ayrıntılı bir biçimde anlattı.

Öyle gözüküyor ki bu olaydan ders çıkaran sadece firmanın kendisi değil. Samsung’un ana vatanı olan Güney Kore Devleti’nin de lityum-ion bataryaların regülasyonlarını sıkılaştırdığı bildirildi.

Bakanlık açıkladı

Geçtiğimiz sabah ülkenin Ticaret, Endüstri ve Enerji bakanlıklarından gelen beyanda bu tarz yaygın teknolojilerle alakalı daha çok test yapılacağını ifade etti.

Güney Kore’nin başkan yardımcısı Jeong Marn-ki Reuter’a yaptığı açıklamada, “Endüstri büyüklerinden bu yeni teknolojileri geliştirmeye harcadıkları çabanın aynısını cihazların güvenliklerine de harcamalarını istedik” dedi.

OKU ►  "Samsung Galaxy Note 7" Soruşturmasından çelişkili sonuç

Bakanlık konunu detayları ile ilgili daha fazla bilgi vermedi. Batarya güvenliği hakkında nasıl bir yol izleneceği tam olarak bilinmezken şunu söyleyebiliriz ki Samsung ince buzun üzerinde yürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here