CNN, YouTube yıldızı Casey Neistat ile yeni bir medya markasına başlıyor.

Neistat’ın uygulaması olan Beme, CNN’in satın almasıyla kapatılacak.

Peki nedir bu Beme uygulaması?

Youtuber Caisey Neistat tarafından temelleri atılan Beme, video temelli bir sosyal ağ uygulamasıdır. Videolar üzerine yapılan abartılı kurgulardan ve yerli yersiz kullanılan filtrelerden şikayetçi olan Caisey Neistat tepki olarak, ön izleme dahi yapmadan çekilen videoların paylaşıldığı bir sosyal ağ kurmuştur.

Casey Neistat, geçen hafta yaptığı günlük video bloğundan ayrıldığını duyurdu. Nedeni ise: Beme uygulaması 11 kişilik ekibiyle CNN tarafından satın alınması. CNN Pazartesi günü yaptığı duyuruda, Beme’yi kapatacak ve Neistat’ın çevrimiçi takipçilerini medya şirketine çekmek için yeni bir proje hazırlamasına izin vereceğini duyurdu.

Caiser Neistat’ın Youtube kanalında yaklaşık 6 milyon takipçisi var. Bunların çoğu CNN’e uyum sağlamıyor. CNN Digital Genel Müdürü Andrew Morse NYT’ye verdiği demeçte. “Bu kitleyi otantik bir şekilde oluşturmak için yeni bir şeyler inşa etmemiz gerektiğine inanıyoruz.”dedi.

OKU ►  CNN’de Fallout 4'e ait ekran görüntüsü

Proje 2017’nin yaz aylarında başlatılacak. Program, Great Big Story gibi CNN’in bağımsız bir uzantısı olarak çalışacak. CNN, bir basın bülteninde, Great Big Story “anlatılmayan hikayeler” e odaklanmaya devam edeceğini, ancak Neistat’ın projesinin haber konuları etrafında olacağını söyledi. Ayrıca, Neistat’ın YouTube içeriği CNN’den ayrı kalacak.

OKU ►  NASA Mars'taki astronotları beslemek için pratik bir yöntem buldu

Kısa videolar çekmenizi sağlayan Beme uygulaması Temmuz 2015’te piyasaya sürülmesinin ardından 1.2 milyon indirmeye sahip. Ama şu anda ilk zamanlarındaki durumu yok hatta Neistat bile ‘Beme’e ne oldu’ diye bir takip videosu yayınladı. Beme kullanıcıları, daha önce videolarını indirmek için bir bildirim alacaklar. Uygulama tamamen kapanıyor.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox